Kamyk

W Kamyku poleciało prawko

W Kamyku poleciało prawko

Policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. W miniony weekend w Kamyku na ul. Reymonta mundurowi namierzyli mercedesa, którego kierowca jechał z prędkością 112 km/h. Nieodpowiedzialny mężczyzna stracił prawo jazdy i otrzymał punkty karne, a także został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych

W miniony piątek policjanci z kłobuckiej drogówki kontrolowali prędkość na ulicy Reymonta w Kamyku. O godzinie 20.37 mundurowi namierzyli osobowego mercedesa, który zdecydowanie za szybko przejeżdżał przez tą miejscowość. Urządzenie pomiarowe wskazało, że samochód poruszał się z prędkością 112 km/h, a więc o wiele za szybko jak na teren zabudowany, na obszarze którego obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierował 39-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. W związku ze znacznym przekroczeniem prędkości, mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 złotych. Na jego konto dopisano również 14 punktów karnych.
– Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności – podaje rzecznik kłobuckiej policji, podkom. Kamil Raczyński. – Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego – dodaje.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamyk

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kamyk

Dodatkowy monitoring w Kamyku

Jarosław Jędrysiak18 lutego 2024

Teren przy szkole już zagospodarowany

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Policjanci uświadamiają rodziców

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2023

Musieli usunąć groźne odpady

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny

Marcin Syguda11 sierpnia 2023

Przy szkole się buduje

Jarosław Jędrysiak1 sierpnia 2023