Cele zawodowe w CV – Gazeta Kłobucka
Praca

Cele zawodowe w CV

Wartościowe podsumowanie zawodowe świadczy o tym, że potrafimy formułować treściwe komunikaty.
Cele zawodowe w CV

Podsumowanie zawodowe to bardzo ważna część CV. Zamieszczając je, możemy pokazać, że nasze cele są zbieżne z planami firmy. Ważne, by informacje podawane w tym fragmencie życiorysu odnosiły się do wymagań z oferty pracy. Eksperci Pracuj.pl podpowiadają, jak opisać swoje cele zawodowe.

Wartościowe podsumowanie zawodowe świadczy o tym, że potrafimy formułować treściwe komunikaty. Może również sprawić, że rekruter nas zapamięta.

 • Opis działalności zawodowej i osiągnięć
  Scharakteryzujmy krótko naszą dotychczasową działalność zawodową. Nie mając doświadczenia, wspomnijmy o stażach, praktykach, wolontariacie itp. Możemy napisać również o działalności w ramach fundacji i stowarzyszeń. Pamiętajmy o tym, że wykazywanie aktywnej postawy jest ważne nie tylko w życiu zawodowym, ale również wtedy, gdy zdobywamy wykształcenie i kwalifikacje. Wymieńmy nasze najważniejsze osiągnięcia zawodowe, a następnie wskażmy na nasze cele. Dzięki temu udowodnimy, że jesteśmy pracownikami, którzy znają swój potencjał, rozwijają go i mają pomysł na jego konstruktywne wykorzystanie.
 • Wytyczenie ścieżki rozwoju
  Po wypisaniu naszych najważniejszych celów zawodowych postarajmy się wskazać, jak zamierzamy je osiągnąć. Możemy to zrobić np. pisząc, w jakim kierunku zamierzamy się rozwijać. Warto wspomnieć np. o zgłębianiu konkretnej dziedziny, zagadnienia itp. Analizując treść podsumowania, rekruter jest w stanie określić, czy możliwości rozwoju w firmie są zbieżne z naszymi oczekiwaniami i planami. Jeśli tak, być może zdecyduje się zaprosić nas na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której udowodnimy, że świetnie sprawdzimy się na danym stanowisku.
 • Największe atuty
  Wspomnijmy w podsumowaniu również o tym, co uznajemy za swoje największe zalety. Możemy położyć nacisk na doświadczenie i wiedzę fachową, nie zapominając o kompetencjach miękkich, które również mają duże znaczenie. Rzetelność, pracowitą, odporność na stres – są zawody, których nie można wykonywać, nie posiadając odpowiednich predyspozycji i kompetencji.
 • Niewiele słów, dużo treści
  Zamieszczając wyczerpujące podsumowanie zawodowe w CV, możemy pokazać, że sprawdzimy się w konkretnej pracy. Posiadanie wiedzy, doświadczenia i predyspozycji jest niezwykle ważne. Pamiętajmy o tym, by przedstawić je we właściwy sposób. Opiszmy swoje cele, działając w myśl zasady: „minimum słów, maksimum treści”. Podsumowanie zawodowe powinno być opisem naszych kompetencji w pigułce.

               Dzięki zapisaniu celów zawodowych w CV możemy zyskać pewność, że praca, jaką mamy zamiar wykonywać, odpowiada naszym kwalifikacjom, a jednocześnie oczekiwaniom. Potencjalny pracodawca nie zaprosi nas na rozmowę kwalifikacyjną, jeśli po zapoznaniu się naszym podsumowaniem zawodowym dojdzie do wniosku, że nie zdołamy zrealizować swoich planów w konkretnej firmie. Zamieszczając cele zawodowe w CV, redukujemy ryzyko uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej, na której nie mielibyśmy ochoty się pojawić. Podsumowanie sprawia również, że nasz życiorys staje się przejrzysty i można szybko zapoznać się z najważniejszymi informacjami.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Praca

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Praca

konkurs

Nagrody za stare zdjęcia

Jarosław Jędrysiak2 lipca 2020
konkurs1

Nagrody za stare zdjęcia

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020
dokumenty

Będzie spis rolny, można dorobić

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020
33

Polska to nie jedyny kierunek pracowników z Ukrainy

Jarosław Jędrysiak14 maja 2020
senior

Emeryt może dorobić więcej

Jarosław Jędrysiak12 marca 2020
zus

Jak to jest z emeryturami dla obcokrajowców?

Jarosław Jędrysiak15 stycznia 2020