Jak opisać zainteresowania w CV? – Gazeta Kłobucka
Praca

Jak opisać zainteresowania w CV?

Tworząc życiorys, wspomnij również o zainteresowaniach. Dzięki temu wykażesz, że praca nie pochłania całego Twojego czasu.
Jak opisać zainteresowania w CV?

Najważniejsze części CV to te, które dotyczą doświadczenia zawodowego, umiejętności i kwalifikacji, jakie posiadasz. Tworząc życiorys, wspomnij również o zainteresowaniach. Dzięki temu wykażesz, że praca nie pochłania całego Twojego czasu. Ważne, by pracownik spełniał się w różnych sferach swojego życia. Hobby to jedna z nich.

Tworząc swoje CV w odpowiedzi na różne oferty pracy, poświęć nieco uwagi zainteresowaniom. Eksperci Pracuj.pl doradzają, jakich zasad warto przestrzegać.

 • Aktualizuj informacje zawarte w CV.
  Zainteresowania, tak jak inne informacje zamieszczane w życiorysie, mogą się dezaktualizować. Zanim wyślesz swoją aplikację, sprawdź dokładnie, co należy w niej zmienić. Jeśli kilka lat wcześniej interesowałeś się nowoczesnymi technologiami, a później przeniosłeś swoją uwagę na coś innego, możesz wypaść niewiarygodnie, odpowiadając na pytanie o hobby.
 • Nie kłam.
  Aby uniknąć niezręcznych sytuacji w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, zamieszczaj w dokumentach aplikacyjnych nie tylko aktualne, ale również prawdziwe informacje. Lepiej pominąć zainteresowania w CV niż pisać o takich, z którymi w rzeczywistości masz niewiele wspólnego. Kłamstwo w życiorysie może zostać wykryte np. wtedy, gdy okaże się, że rekruter posiada zainteresowania takie jak te, o których wspomniałeś.
 • Pisz konkretnie.
  Turystyka, literatura, sport – takie ogólniki niewiele o Tobie mówią. Postaraj się skonkretyzować informacje, jakie zamieszczasz w CV. Wskaż nazwy krajów lub regionów, jakie lubisz zwiedzać, jeśli pasjonują Cię podróże. Nazwij gatunki literackie, które najchętniej czytasz. Podaj nazwę dyscypliny sportowej, którą uprawiasz itd.
 • Wymień pasje, które mają związek z pracą, o którą się starasz.
  Dobrze, gdy fotograf fascynuje się najnowszym sprzętem, nauczyciel języków obcych – nietypowymi formami przekazywania wiedzy i umiejętności z tego zakresu, a sprzedawca w sklepie zoologicznym – zwierzętami. Zgłębianie tajników zawodu również w czasie wolnym może wskazywać na to, że lubisz swoją pracę i traktujesz ją nie tylko jako źródło dochodów.
 • Staraj się nie wspominać o kontrowersyjnych zainteresowaniach.
  Pomiń pasje, które wzbudzają skrajne emocje lub mogą zostać negatywnie odebrane. Nie pisz o zainteresowaniach związanych z religią, polityką, seksem oraz innymi dziedzinami, które uznaje się za kontrowersyjne lub nieakceptowane społecznie. Rozmowa kwalifikacyjna to nieodpowiedni czas na dyskusje światopoglądowe. Kandydat powinien zaprezentować się nie jako skandalista, ale jako profesjonalista.
 • Naucz się mówić o swoim hobby.
  Opisanie pasji w odpowiedni sposób to zbyt mało. Naucz się również mówić o swoich zainteresowaniach czy pracy w taki sposób, aby wzbudzić ciekawość rozmówcy, zaintrygować go i pobudzić jego wyobraźnię. Dzięki temu możesz zaprezentować się jako osoba, która potrafi czerpać satysfakcję z tego, co robi i zaraża swoim entuzjazmem innych. W niektórych zawodach umiejętność zainteresowania rozmówcy tym, co ma się do powiedzenia jest niezwykle ważna, o ile nie kluczowa.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

 1. adam4adamn gay dating login page

  11 stycznia 2019 at 06:11

  I pay a visit everyday a few web sites and websites to read posts, except this website provides
  feature based posts.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Praca

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Praca

mechanik

PRACA – MASKPOL – MECHANIK MASZYN DO SZYCIA

Ewa Chojnacka9 maja 2019
ŚLUSARZ NARZĘDZIOWY

PRACA – MASKPOL – ŚLUSARZ NARZĘDZIOWY

Ewa Chojnacka8 maja 2019
FREZER-OPERATON CNC

PRACA – MASKPOL – FREZER-OPERATON CNC

Ewa Chojnacka8 maja 2019
technik balistyk

PRACA – MASKPOL – TECHNIK BALISTYK

Ewa Chojnacka8 maja 2019
pracaa

PRACA W AMAR GROUP SP. Z O.O.

Ewa Chojnacka5 marca 2019
112

Bezrobocie nadal maleje

Jarosław Jędrysiak3 października 2018