Powiatowe derby zainaugurują wiosenną rundę? – Gazeta Kłobucka
Powiat, klasa okręgowa

Powiatowe derby zainaugurują wiosenną rundę?

Tak w niedzielę 17 marca (godz. 15.30), a więc podczas planowanej inauguracji piłkarskiej wiosny w częstochowskiej okręgówce, prezentowało się zaśnieżone boisko w Pankach. Spotkanie z Płomieniem Kuźnica Marianowa nie mogło się więc odbyć. STANISŁAW WRZESIŃSKI
Powiatowe derby zainaugurują wiosenną rundę?

PIŁKA NOŻNA. Niesprzyjająca aura storpedowała inaugurację piłkarskiej wiosny w regionie częstochowskim. Decyzją Wydziału Gier OZPN Częstochowa cała weekendowa XVIII kolejka (17-18.03.) została przełożona na środę 11 kwietnia

Miejmy nadzieję, że kapryśna wiosenna aura pozwoli rozegrać najbliższą weekendową kolejkę, w której ciekawie zapowiadają się zwłaszcza niedzielne derby powiatu kłobuckiego, w których spotkają się wzmocnione przed wiosenną rundą drużyny Amatora Golce i Klubu Sportowego Panki. Prezes Amatora, Marcin Nowak, zapowiada najsilniejszy skład z pozyskanymi przed piłkarską wiosną 21-letnim Robertem Brzęczkiem, Konradem Szwarcem, Bartłomiejem Roratem czy Jackiem Rokosą. Być może naprzeciwko siebie na boisko wybiegną dwaj nowi grający trenerzy obydwu drużyn: Grzegorz Kuziorowicz, ostatnio związany z Bklasowym częstochowskim Ajaksem, oraz Adrian Pasieka (zastąpił Michała Skowrona), który jesienią był podporą wicelidera, Orła Kiedrzyn.

Zmiany kadrowe
W mających trzy punkty mniej Pankach po przerwie powinniśmy zobaczyć 21-letniego Sebastiana Dobosza oraz 28-letniego Dawida Świtałę. Do zespołu dołączył również pozyskany ze Stradomia stoper, 39-letni Michał Załucki. W ostatniej chwili do drużyny dołączył również wychowanek klubu, 17-letni bramkarz Karol Kowalik, który grając w częstochowskim Rakowie, zaliczył nawet IV-ligowy epizod w drugiej drużynie. Pewną stratą będzie niewątpliwie odejście do Odry Miasteczko Śląskie 37-letniego Grzegorza Krupy.
Zajmująca trzecie miejsce Pogoń Kamyk, która w przedsezonowych sparingach raczej nie zachwycała, na wyjeździe spotka się z częstochowskim Stradomiem. W obydwu klubach w zimowej przerwie mieliśmy częściej do czynienia z osłabieniami niż wzmocnieniami. Z podopiecznymi 25-letniego Przemysława Szczypióra pożegnali się Marek Juszczyk (Lotnik Kościelec) i Adrian Rak (Olimpia Huta Stara), a ze Stradomiem wraz z byłym szkoleniowcem Karolem Pilisem do IV-ligowej Warty Działoszyn powędrował Adrian Kudryś, a do Orła 19-letni Ukrainiec Denys Dushkin. W ostatnim sparingu podopieczni Wojciecha Dawidowskiego 4:1 pokonali zespół Woya Bukowiec Opoczyński, grający w B-klasie piotrkowskiej.
Jedenasta w tabeli Olimpia Truskolasy zawita do mającego punkt więcej Płomienia Kuźnica Marianowa. Wśród podopiecznych Marcina Zalewskiego z pełnymi obciążeniami trenują już Mateusz Bal, Jakub Troczka i Dominik Korzekwa (ciągle kontuzjowani są dwaj bramkarze: Błażej Stępień i Krzysztof Kierat).
Interesujące ruchy transferowe poczynił nieukrywający swoich IV-ligowych aspiracji lider z Żarek. Po raz trzeci w Zielonych zobaczymy napastnika Bartosza Zacharę, ostatnio grającego w IV-ligowej Warcie Zawiercie. Ponadto z LZS-u Mrzygłód przyszli napastnik Jakub Machura i obrońca Przemysław Cichor. Z Aklasowego Piasta Przyrów dołączył 19-letni utalentowany Kajetan Sikora. Natomiast szeregi wicelidera z Kiedrzyna (który wiosenne ligowe pojedynki będzie rozgrywał na boisku ze sztuczną nawierzchnią na częstochowskiej Północy, przy ulicy Starzyńskiego) zasilą wspomniany wcześniej Ukrainiec Dushkin oraz Michał Gładysz (ostatnio Sokół Wręczyca) i Łukasz Toborek (Piast Przyrów).
Ciekawe kadrowe ruchy poczyniły drużyny MLKS-u Woźniki oraz Lotnika Kościelec. Wiosną w Woźnikach zobaczymy m.in. 23-letniego Damiana Poprawę (Śląsk Świętochłowice), 19-letnich Krzysztofa Kowalskiego i Roberta Gorola (obaj UKS Ruch Chorzów), 24-letniego pomocnika Damiana Gacka (Źródło Krośnica) czy mającego bardzo dobre warunki fizyczne (203 cm) 22-letniego bramkarza Grzegorza Wójcika (ostatnio Śląsk Świętochłowice). Po kontuzjach powracają również pomocnik Marcin Zaczyński i bramkarz Przemysław Skrobek, a po kilkumiesięcznej treningowej przerwie Adrian Sieradzki. Lotnik Kościelec pozyskał powracającego z Pogoni Kamyk Marka Juszczyka, Krzysztofa Małolepszego (Raków II), Tomasza Żydka (Victoria Częstochowa) czy Piotra Jabłońskiego (Junior Szarlejka).
Kadrowych wzmocnień dokonały także zespoły z dolnych rejonów częstochowskiej okręgówki, które czeka walka o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej. Byłego ekstraligowca (10 występów w Amice Wronki), 42-letniego obrońcę Łukasza Antczaka, który m.in. w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 występował w MLKS-ie Woźniki, zobaczymy w Sparcie Szczekociny. W Warcie Kamieńskie Młyny, poza nowym grającym trenerem 27-letnim Łukaszem Beretą, będzie występował Karol Pasternak (Sparta Katowice). Z byłym grającym trenerem Sebastianem Goldą do grającego w katowickiej okręgówce SKS Łagiszak. Będzina odszedł Michał Jędrowski. Maciej Nabiałek zamienił prowadzoną przez Sebastiana Żebrowskiego przedostatnią w tabeli Victorię na lidera grupy I B-klasy częstochowskiej, Ajaks Częstochowa.
Największym wzmocnieniem zamykającej tabelę częstochowskiej okręgówki Jedności Boronów powinien być pozyskany jesienią z IV-ligowej lublinieckiej Sparty jej podstawowy zawodnik, 32-letni Damian Gadecki. Ponadto do Jedności z Bklasowego Śląska Koszęcin powrócił doświadczony Krzysztof Kowalikowski, a z A-klasowych zespołów Mechanika Kochcice i Promienia Glinica dołączyli Adam Mańka i Patryk Jureczko.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. KAT

    25 marca 2019 at 23:58

    Thanks for the good writeup. It in fact was once a leisure account it.
    Glance advanced to more brought agreeable from you!
    However, how could we keep in touch?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, klasa okręgowa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, klasa okręgowa

Efektowne zwycięstwo Amatora Golce

Efektowne zwycięstwo Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński15 listopada 2019
Derbowe triumf Liswarty Krzepice1

Derbowy triumf Liswarty Krzepice

Stanisław Wrzesiński18 października 2019
Pewna derbowa wygrana Panek w Truskolasach1 - WCZEŚNIE

Pewna wygrana Panek w Truskolasach

Stanisław Wrzesiński28 września 2019
Derbowa wygrana Amatora Golce 1 - WCZEŚNIE

Derbowa wygrana Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński30 sierpnia 2019
Zabójcza końcówka Pogoni na wagę remisu 1 - WCZEŚNIE

Zabójcza końcówka Pogoni na wagę remisu

Stanisław Wrzesiński25 sierpnia 2019
yuj

Wygrana Pogoni na wagę utrzymania

Stanisław Wrzesiński15 czerwca 2019