Powiatowe derby zainaugurują wiosenną rundę? – Gazeta Kłobucka
Powiat, klasa okręgowa

Powiatowe derby zainaugurują wiosenną rundę?

Tak w niedzielę 17 marca (godz. 15.30), a więc podczas planowanej inauguracji piłkarskiej wiosny w częstochowskiej okręgówce, prezentowało się zaśnieżone boisko w Pankach. Spotkanie z Płomieniem Kuźnica Marianowa nie mogło się więc odbyć. STANISŁAW WRZESIŃSKI
Powiatowe derby zainaugurują wiosenną rundę?

PIŁKA NOŻNA. Niesprzyjająca aura storpedowała inaugurację piłkarskiej wiosny w regionie częstochowskim. Decyzją Wydziału Gier OZPN Częstochowa cała weekendowa XVIII kolejka (17-18.03.) została przełożona na środę 11 kwietnia

Miejmy nadzieję, że kapryśna wiosenna aura pozwoli rozegrać najbliższą weekendową kolejkę, w której ciekawie zapowiadają się zwłaszcza niedzielne derby powiatu kłobuckiego, w których spotkają się wzmocnione przed wiosenną rundą drużyny Amatora Golce i Klubu Sportowego Panki. Prezes Amatora, Marcin Nowak, zapowiada najsilniejszy skład z pozyskanymi przed piłkarską wiosną 21-letnim Robertem Brzęczkiem, Konradem Szwarcem, Bartłomiejem Roratem czy Jackiem Rokosą. Być może naprzeciwko siebie na boisko wybiegną dwaj nowi grający trenerzy obydwu drużyn: Grzegorz Kuziorowicz, ostatnio związany z Bklasowym częstochowskim Ajaksem, oraz Adrian Pasieka (zastąpił Michała Skowrona), który jesienią był podporą wicelidera, Orła Kiedrzyn.

Zmiany kadrowe
W mających trzy punkty mniej Pankach po przerwie powinniśmy zobaczyć 21-letniego Sebastiana Dobosza oraz 28-letniego Dawida Świtałę. Do zespołu dołączył również pozyskany ze Stradomia stoper, 39-letni Michał Załucki. W ostatniej chwili do drużyny dołączył również wychowanek klubu, 17-letni bramkarz Karol Kowalik, który grając w częstochowskim Rakowie, zaliczył nawet IV-ligowy epizod w drugiej drużynie. Pewną stratą będzie niewątpliwie odejście do Odry Miasteczko Śląskie 37-letniego Grzegorza Krupy.
Zajmująca trzecie miejsce Pogoń Kamyk, która w przedsezonowych sparingach raczej nie zachwycała, na wyjeździe spotka się z częstochowskim Stradomiem. W obydwu klubach w zimowej przerwie mieliśmy częściej do czynienia z osłabieniami niż wzmocnieniami. Z podopiecznymi 25-letniego Przemysława Szczypióra pożegnali się Marek Juszczyk (Lotnik Kościelec) i Adrian Rak (Olimpia Huta Stara), a ze Stradomiem wraz z byłym szkoleniowcem Karolem Pilisem do IV-ligowej Warty Działoszyn powędrował Adrian Kudryś, a do Orła 19-letni Ukrainiec Denys Dushkin. W ostatnim sparingu podopieczni Wojciecha Dawidowskiego 4:1 pokonali zespół Woya Bukowiec Opoczyński, grający w B-klasie piotrkowskiej.
Jedenasta w tabeli Olimpia Truskolasy zawita do mającego punkt więcej Płomienia Kuźnica Marianowa. Wśród podopiecznych Marcina Zalewskiego z pełnymi obciążeniami trenują już Mateusz Bal, Jakub Troczka i Dominik Korzekwa (ciągle kontuzjowani są dwaj bramkarze: Błażej Stępień i Krzysztof Kierat).
Interesujące ruchy transferowe poczynił nieukrywający swoich IV-ligowych aspiracji lider z Żarek. Po raz trzeci w Zielonych zobaczymy napastnika Bartosza Zacharę, ostatnio grającego w IV-ligowej Warcie Zawiercie. Ponadto z LZS-u Mrzygłód przyszli napastnik Jakub Machura i obrońca Przemysław Cichor. Z Aklasowego Piasta Przyrów dołączył 19-letni utalentowany Kajetan Sikora. Natomiast szeregi wicelidera z Kiedrzyna (który wiosenne ligowe pojedynki będzie rozgrywał na boisku ze sztuczną nawierzchnią na częstochowskiej Północy, przy ulicy Starzyńskiego) zasilą wspomniany wcześniej Ukrainiec Dushkin oraz Michał Gładysz (ostatnio Sokół Wręczyca) i Łukasz Toborek (Piast Przyrów).
Ciekawe kadrowe ruchy poczyniły drużyny MLKS-u Woźniki oraz Lotnika Kościelec. Wiosną w Woźnikach zobaczymy m.in. 23-letniego Damiana Poprawę (Śląsk Świętochłowice), 19-letnich Krzysztofa Kowalskiego i Roberta Gorola (obaj UKS Ruch Chorzów), 24-letniego pomocnika Damiana Gacka (Źródło Krośnica) czy mającego bardzo dobre warunki fizyczne (203 cm) 22-letniego bramkarza Grzegorza Wójcika (ostatnio Śląsk Świętochłowice). Po kontuzjach powracają również pomocnik Marcin Zaczyński i bramkarz Przemysław Skrobek, a po kilkumiesięcznej treningowej przerwie Adrian Sieradzki. Lotnik Kościelec pozyskał powracającego z Pogoni Kamyk Marka Juszczyka, Krzysztofa Małolepszego (Raków II), Tomasza Żydka (Victoria Częstochowa) czy Piotra Jabłońskiego (Junior Szarlejka).
Kadrowych wzmocnień dokonały także zespoły z dolnych rejonów częstochowskiej okręgówki, które czeka walka o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej. Byłego ekstraligowca (10 występów w Amice Wronki), 42-letniego obrońcę Łukasza Antczaka, który m.in. w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 występował w MLKS-ie Woźniki, zobaczymy w Sparcie Szczekociny. W Warcie Kamieńskie Młyny, poza nowym grającym trenerem 27-letnim Łukaszem Beretą, będzie występował Karol Pasternak (Sparta Katowice). Z byłym grającym trenerem Sebastianem Goldą do grającego w katowickiej okręgówce SKS Łagiszak. Będzina odszedł Michał Jędrowski. Maciej Nabiałek zamienił prowadzoną przez Sebastiana Żebrowskiego przedostatnią w tabeli Victorię na lidera grupy I B-klasy częstochowskiej, Ajaks Częstochowa.
Największym wzmocnieniem zamykającej tabelę częstochowskiej okręgówki Jedności Boronów powinien być pozyskany jesienią z IV-ligowej lublinieckiej Sparty jej podstawowy zawodnik, 32-letni Damian Gadecki. Ponadto do Jedności z Bklasowego Śląska Koszęcin powrócił doświadczony Krzysztof Kowalikowski, a z A-klasowych zespołów Mechanika Kochcice i Promienia Glinica dołączyli Adam Mańka i Patryk Jureczko.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, klasa okręgowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, klasa okręgowa

wojtyra

Orzeł Kiedrzyn nie składa broni?

Stanisław Wrzesiński8 grudnia 2018
rey

Wysokie wygrane Znicza, Panek i Olimpii

Stanisław Wrzesiński24 listopada 2018
98

Derbowa wygrana Pogoni Kamyk

Stanisław Wrzesiński16 listopada 2018
i['

Strzeleckie kanonady Znicza i Amatora

Stanisław Wrzesiński11 listopada 2018
df

Zwycięska passa Znicza przerwana

Stanisław Wrzesiński2 listopada 2018
wew

Lekcja pokory w Truskolasach

Stanisław Wrzesiński25 października 2018