Kamyk

Ku radości dzieci

Mikołaj miał oczywiście prezenty dla grzecznych dzieci.
ORGANIZATOR SPOTKANIA
Ku radości dzieci

Ponad setka dzieci wraz ze swoimi rodzinami bawiła się na integracyjnym spotkaniu mikołajkowo-wigilijnym, które zorganizowały dla nich stowarzyszenia z gminy Kłobuck

To nie pierwsze tego typu spotkanie, a tym razem organizacyjnie przygotowało je Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „O uśmiech dziecka” w Kłobucku wraz ze Stowarzyszeniem Aktywizacja Małej Społeczności z Nowej Wsi. Wśród zaproszonych – dzieci z powiatu kłobuckiego, zwłaszcza z gmin: Kłobuck, Wręczyca Wielka i Opatów, a także najmłodsi podopieczni Domu Dziecka w Kłobucku. Rozpoczęto od świątecznych życzeń dla dzieci i ich rodziców od głównych darczyńców, czyli powiatu i gminy Kłobuck, reprezentowanych odpowiednio przez Krzysztofa Nowaka i Jerzego Zakrzewskiego. Potem było wspólne kolędowanie i wieczerza. Oczywiście był także gość specjalny – Święty Mikołaj, który przyniósł prezenty dla dzieci.
– Wspólna wigilia integracyjna to spotkanie organizowane z myślą o dzieciach niepełnosprawnych mieszkających na terenie powiatu kłobuckiego. Integracja poprzez wspólną wieczerzę i kolędowanie w obecności rozśpiewanego Świętego Mikołaja stwarza dzieciom niepełnosprawnym możliwość spędzenia czasu wolnego w niecodzienny i radosny sposób, w szacunku dla wartości chrześcijańskich – mówi Ewelina Kotkowska, która całą uroczystość prowadziła.
Warto dodać, że najpiękniejsze polskie kolędy wraz z dziećmi śpiewali i rodzice, i zaproszeni goście, m.in. lokalni samorządowcy.
– Organizatorzy Wigilii serdecznie dziękują za inicjatywę i wsparcie członkom oraz sympatykom Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Kłobucku, którzy hojnie okazują pomoc dzieciom niepełnosprawnym podczas corocznych balów charytatywnych, członkom Stowarzyszenia AMS, którzy jako wolontariusze czynnie uczestniczyli w przygotowaniu spotkania, jak również: powiatowi kłobuckiemu i gminie Kłobuck za wsparcie finansowe oraz Zakładom Cukierniczym „Cymes” i „Delic-Pol” za dary rzeczowe – dodaje Kotkowska. (jar)

Zdjęcia:

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamyk

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kamyk

Dodatkowy monitoring w Kamyku

Jarosław Jędrysiak18 lutego 2024

Teren przy szkole już zagospodarowany

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Policjanci uświadamiają rodziców

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2023

Musieli usunąć groźne odpady

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny

Marcin Syguda11 sierpnia 2023

Przy szkole się buduje

Jarosław Jędrysiak1 sierpnia 2023