Zawady

Skąd ta woda w wodociągu?

Wójt nie chciałby zamykać ujęcia w Rębielicach, bo to na stałe spisałoby je na straty. Ale ma też pewne propozycje innych rozwiązań na przyszłość.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Skąd ta woda w wodociągu?

Kto w Zawadach ma w kranie wodę z Rębielic, często nie jest zadowolony z jej jakości. Czy możliwa jest tu jakaś zmiana? I co w ogóle gmina robi i planuje w tej sprawie?

Jarosław Jędrysiak

Sołtys Zawad skarżył się podczas ostatniej sesji, że mieszkańcy jego wsi bezpośrednio do niego kierują pretensje w sprawie jakości wody – choć to nie on o tym decyduje. Co jakiś czas dostaje w związku z tym, jak się wyraził, „mały ochrzantus” od ludzi. Zresztą nie tylko on, bo i radni mają często okazje słuchać takich skarg. Chciałby więc przynajmniej wiedzieć, jak się uzasadnia w urzędzie kwestię rozdziału wody z gminnych ujęć. I czy, po pierwsze, ma ona w ogóle merytoryczne uzasadnienie.

Pamiętają, że woda była dobra
– Mieszkańcy skarżą się na jakość wody z sieci. Wiadomo, co się mówi o wodzie ze studni w Rębielicach Królewskich. Dlaczego w Zawadach nie możemy być podpięci pod studnię z Popowa? – pytał Edmund Borecki.
Sołtysowi chodzi głównie o to, aby w tej chwili, gdy ciągle są obawy dotyczące jakości wody z Rębielic, Zawady podpiąć pod ujęcie z Popowa. Zmiana taka na pewno by uspokoiła nastroje.
– To nie jest mój wymysł. Po prostu takie pytania ciągle padają ze strony ludzi. Gdy chodzę z podatkiem, pytają wprost: co wy tam robicie w tej gminie? Czemu tego nie załatwiacie? – cytował sołtys.
– W tej chwili woda w Zawadach nie jest może taka, aby bezpośrednio zagrażała życiu. Ale nie jest ciągle taka, jakiej oczekują mieszkańcy. Stąd ich skargi. Tym bardziej, że ludzie pamiętają jeszcze, że we wsi w kranach była dobra woda – wtórował sołtysowi radny Kazimierz Owczarek.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

2 komentarze

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zawady

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Zawady

Tężnia znów działa!

Jarosław Jędrysiak9 kwietnia 2024

Gmina Popów już ma tężnię

Jarosław Jędrysiak6 listopada 2023

Nad Liswartą powstaje tężnia

Jarosław Jędrysiak17 września 2023

Policjanci odwiedzili harcerzy

Jarosław Jędrysiak22 sierpnia 2023

Piłkarski turniej dla mieszkańców gminy

Jarosław Jędrysiak22 sierpnia 2023

Ulice w budowie

Jarosław Jędrysiak15 sierpnia 2023