Praca

Tutaj znajdziesz pracę!

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE
Tutaj znajdziesz pracę!

Śląskie należy do czołówki województw, w których potrzeba najwięcej rąk do pracy. Liczba ogłoszeń rekrutacyjnych z roku na rok rośnie. Najliczniej kandydatów szukają firmy z takich branż jak: handel i sprzedaż, przemysł ciężki oraz finanse. Sprawdziliśmy, kto potrzebuje pracowników i jakie stanowiska im oferuje.

Dynamiczny rozwój
Tylko w styczniu br. pracodawcy z województwa śląskiego opublikowali na portalu Pracuj.pl ponad 3,5 tys. ogłoszeń. Tym samym znalazło się ono na 4. miejscu w kraju pod względem liczby rekrutacji. Wyprzedziły je tylko: mazowieckie, małopolskie i dolnośląskie.

Jeszcze lepiej wyglądają statystyki, gdy porówna się wyniki rok do roku. W 2015 r. pojawiło się o 11% więcej ogłoszeń rekrutacyjnych z województwa śląskiego niż rok wcześniej. To oznacza, że szanse kandydatów na znalezienie wymarzonej pracy są coraz większe.

Raj dla sprzedawców
Pracodawcy z tego regionu poszukują przede wszystkim wykwalifikowanych pracowników. Najłatwiej jest kandydatom starającym się o pracę w sprzedaży i handlu. Nawet 1/3 ogłoszeń dotyczy właśnie tej branży. Rozpiętość zarobków w niej jest spora. Od 2 do 4 tys. może zarobić sprzedawca, specjalista ds. handlowych czy np. przedstawiciel handlowy. Na pensję ponad 6 tys. może liczyć przedstawiciel ds. eksportu czy doradca techniczny. Stanowiska kierownicze wiążą się zwykle z wynagrodzeniem przekraczającym 8 tys. zł.

Inżynierowie i rekiny finansjery
Absolwenci politechnik bez problemu odnajdą się na śląskim rynku pracy. Tutejsze firmy potrzebują przede wszystkim: ekspertów od elektroniki i elektryki, mechaniki oraz monterów i serwisantów. Najwięcej wakatów jest na stanowiskach specjalistów, ale trwają również rekrutacje na kierowników.

Znalezienie pracy nie będzie też stanowić problemu dla tych osób, którym ekonomia nie jest obca. Śląski rynek finansowy potrzebuje księgowych, analityków a także ekspertów od kontrolingu, audytu i podatków. Do wzięcia są zarówno posady kierowników jak i specjalistów oraz managerów średniego szczebla.

Sporą liczbę rekrutacji w województwie śląskim prowadzą także: administracja biurowa, sektor produkcyjny oraz IT. Pełna lista ofert od firm z tego regionu znajduje się tutaj.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Praca

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Praca

4-dniowy tydzień pracy w Niemczech. „Gigantyczny eksperyment”

Ewa Chojnacka17 sierpnia 2020

Zatrudnimy Pracownika Działu Sprzedaży!

Ewa Chojnacka29 lipca 2020

Pewna praca w Niemczech czeka

Ewa Chojnacka17 lipca 2020

Nagrody za stare zdjęcia

Jarosław Jędrysiak2 lipca 2020

Nagrody za stare zdjęcia

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020

Będzie spis rolny, można dorobić

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020