Powiat, A klasa

Olimpia Truskolasy i Oksza Łobodno w grupie mistrzowskiej

W przeciągu zaledwie tygodnia Oksza Łobodno po raz drugi, tym razem w podgrupie mistrzowskiej I, zmierzy się na wyjeździe z Płomieniem Czarny Las. Przy piłce kapitan Okszy Łukasz Kostek.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Olimpia Truskolasy i Oksza Łobodno w grupie mistrzowskiej

PIŁKA NOŻNA. XXII kolejka zakończyła rundę zasadniczą A klasy częstochowskiej. Rywalizujące dotychczas w dwóch 12-zespołowych grupach drużyny zostały podzielone na sześć nowych czterozespołowych podgrup, tj. po dwie mistrzowskie (I-IV miejsce w pierwszej i drugiej grupie po rundzie zasadniczej), neutralne i spadkowe. Wyjaśniła się również ostatnia niewiadoma – Orkan Rzerzęczyce, wygrywając 4:2 na wyjeździe z Kmicicem Kruszyna, zagra ostatecznie w podgrupie mistrzowskiej II

Stanisław Wrzesiński

W powyższych sześciu podgrupach zespoły rywalizować będą systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Przy czym w dwóch podgrupach mistrzowskich rywalizujące drużyny powalczą o awans do okręgówki, w tzw. neutralnych o przysłowiową „piłkarską pietruszkę”, a w spadkowych o uniknięcie degradacji do B klasy. Automatyczny awans do okręgówki uzyskają mistrzowie obydwu podgrup mistrzowskich oraz najlepsza drużyna A klasy lublinieckiej. Ponadto do okręgówki awansują również dwaj spośród trzech wicemistrzów dwóch A klas częstochowskich oraz lublinieckiej, posiadający najlepszy współczynnik, który zostanie po zakończeniu rywalizacji wyliczony poprzez podzielenie wszystkich zdobytych w rozgrywkach punktów przez liczbę rozegranych meczy (w przypadku A klasy częstochowskiej zalicza się również rundę zasadniczą).

Stan po XXII kolejce
W ostatniej, XXII kolejce rundy zasadniczej najlepsza w grupie pierwszej Olimpia Truskolasy bezbramkowo zremisowała z prowadzoną przez Wojciecha Kozaka Pogonią Blachownia. Z Olimpią punktami zrównał się Płomień Czarny Las, pokonując 4:1 Okszę Łobodno (z którą ponownie spotka się w I kolejce podgrupy mistrzowskiej I). Dwie bramki grającego trenera Sokoła Wręczyca Wielka, Wojciecha Dawidowskiego, zadecydowały o wyjazdowej wygranej 2:1 (1:1) z Naprzodem Ostrowy nad Okszą, dla którego prowadzenie w 6. minucie uzyskał Mateusz Orszulak. W powiatowych derbach pomiędzy Maratonem Walenczów (który rundę zasadniczą zakończył z zerowym dorobkiem punktowym) a Błękitnymi Libidza, zakończonych wynikiem 1:5 (1:2), czterokrotnie celnie przymierzył Amadeusz Polak, a jedną z pięciu bramek uzyskał Mateusz Gałeziewski. Honorowe trafienie dla Maratonu było dziełem grającego szkoleniowca Przemysława Zachwyca.
W grupie drugiej spotkanie pomiędzy liderującym LZS-em Mrzygłód a zajmującymi trzecie miejsce Czarnymi Starcza zostało przy wyniku 0:2 zakończone w 40. minucie z powodu naruszenia cielesności sędziego przez zawodnika gospodarzy. O końcowym wyniku meczu (najprawdopodobniej walkower dla Czarnych) zadecyduje Wydział Gier Podokręgu Częstochowa.

Jednak walkower
Tak jak przewidywaliśmy, zgodnie z regulaminem piłkarskich rozgrywek ubiegłotygodniowe spotkanie pomiędzy prowadzącą w A klasie lublinieckiej Wartą Kamieńskie Młyny a wiceliderem LKS-em Sieraków Śląski, zakończone boiskową wygraną 4:1 (0:0), zespołu gości, zostało zweryfikowane przez Wydział Gier Podokręgu Lubliniec jako walkower 3:0 dla Warty z powodu gry nieuprawnionego zawodnika przez ostatnie pięć minut (zdobywca czwartej bramki Patryk Piecka omyłkowo nie został wpisany do protokołu meczowego).
Prowadząca w A klasie lublinieckiej Warta Kamieńskie Młyny (4:1 z Rybakiem Ciasna) posiada aż 14-punktową przewagę nad LKS-em Sieraków Śląski i Promieniem Glinica.

Szczegółowe wyniki oraz aktualny stan tabel w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, A klasa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, A klasa

Przegrana Okszy z Lotnikiem

Stanisław Wrzesiński6 września 2019

Znicz Kłobuck mistrzem jesieni grupy pierwszej

Stanisław Wrzesiński17 listopada 2017

Pierwszy A-klasowy punkt Maratonu Waleńczów

Stanisław Wrzesiński3 listopada 2017

Władysław Kłak nowym trenerem Juniora Szarlejka

Stanisław Wrzesiński27 października 2017

Pogromy Huraganu, Płomienia i Maratonu

Stanisław Wrzesiński22 września 2017

Naprzód wygrywa z Gromem

Stanisław Wrzesiński8 września 2017