Powiat, A klasa

Olimpia beniaminkiem częstochowskiej okręgówki

Olimpia Truskolasy, remisując 3:3 (2:1) z Orłem Kiedrzyn, przypieczętowała awans do częstochowskiej okręgówki. O piłkę walczy Paweł Mardosz (Olimpia), który najpierw strzelił w 76. minucie samobójczą bramkę, a sześć minut później doprowadził do wyrównania.
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. Tegoroczny A-klasowy beniaminek Olimpia Truskolasy, remisując 3:3 (2:1) z Orłem Kiedrzyn na dwie kolejki przed zakończeniem A-klasowej rywalizacji, wywalczyła awans do częstochowskiej okręgówki

Stanisław Wrzesiński

Piłkarze z Truskolas (grający trener Marcin Zalewski) ostatni raz w częstochowskiej okręgówce występowali w sezonie 2007/2008. Wówczas pod kierunkiem grającego trenera Tomasza Maniury, zajmując pierwsze miejsce (z 15-punktową przewagą nad Unią Rędziny), wywalczyli zarazem historyczny IV-ligowy awans.
Na drugie miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej I, z szansami na awans do okręgówki po wygranej 4:0 (1:0) z Płomieniem Czarny Las, awansowała Oksza Łobodno. Dla podopiecznych Tomasza Kasprzyka celnie strzelali: Rafał Kudroń, Łukasz Kostek, Przemysław Zakrzewski oraz, w 93. minucie, Dominik Szczypiór. Ubiegłotygodniowa przegrana 1:3 (0:1) Maratonu Walenczów z Orlikiem Blachownia spowodowała spadek gospodarzy, podopiecznych Przemysława Zachwyca, do B klasy. W grupie mistrzowskiej II bliscy awansu do okręgówki są piłkarze Czarnych Starcza (trener Marian Krzyczmanik), którzy posiadają pięciopunktową przewagę nad Sokołem Olsztyn (2:2 z LZS-em Mrzygłód).
Dopiero w XXIII kolejce A klasy lublinieckiej pierwsze punkty straciła prowadząca w tabeli Warta Kamieńskie Młyny, remisując 4:4 w Kochcicach z Mechanikiem. Podopieczni grającego szkoleniowca Sebastiana Goldy już tydzień temu cieszyli się z powrotu do klasy okręgowej. Duże szanse awansu do okręgówki posiada również zajmujący pozycję wicelidera z 14-punktową stratą LKS Sieraków Śląski.

Szczegółowe wyniki w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.