Krzepice

Ósme Dni Kuźniczki

Występuje zespół Lawenda.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Ósme Dni Kuźniczki

IMPREZA. Na dwa dni rozłożono tegoroczne Dni Kuźniczki, dzielnicy Krzepic. Program każdego skoncentrowany był na innej tematyce

W sobotę gwoździem programu było grillowanie. To kolejna już organizowana tutaj odsłona akcji promowania mięsa wieprzowego jako podstawy dań kulinarnych. Jest to działanie wspierane przez Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego Agencji Rynku Rolnego, a służyć ma przekonywaniu do wartości produkowanej w Polsce wieprzowiny. Rynek wewnętrzny może dać receptę na problemy producentów wieprzowiny, sygnalizowane choćby organizowanymi swego czasu i u nas protestami ulicznymi. Dla tych, którzy zdecydowali się spędzić sobotnie popołudnie na placu remizy w Kuźniczce, przygotowano bogate menu potraw z wieprzowiną. Grillowaniem zajmowali się tu specjaliści w tej dziedzinie, a amatorów skosztowania smakołyków nie brakowało. Degustacja była bezpłatna. Na scenie tymczasem prezentowały się zespoły ludowe, formacje taneczne i uczniowie szkół z okolicy, także spoza gminy Krzepice.
W niedzielę wszystko kręciło się wokół strażaków. Tego dnia Ochotnicza Straż Pożarna w Kuźniczce obchodziła swoje 90-lecie. Po 14. główną ulicą gospodarze i goście jubileuszu przedefilowali na plac za remizą, gdzie odbyły się oficjalne ceremonie rocznicowe. Jubileusz uzupełniono występami artystycznymi orkiestry dętej oraz pokazem sportowym. Każdego dnia zaoferowano też przybyłym typowe atrakcje piknikowe, dzieciom – wesołe miasteczko, a wszystkim chętnym – dyskotekę na koniec dnia. W sobotę rozegrano też turniej piłkarski o puchar przewodniczącego osiedla Kuźniczka, w którym zwyciężyła drużyna FC Old Town Krzepice. (jar)

Galeria

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Nowi sołtysi

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Z myślą o strefie ekonomicznej

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Uczniowie porządkowali zabytkowy kirkut

Jarosław Jędrysiak27 czerwca 2024

W trosce o bezpieczeństwo dzieci

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2024

Woda i ścieki mocno w górę

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Będzie przebudowa skrzyżowania na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2024