Kamyk

Folklorystycznie na Folwarku

W festiwalu uczestniczą zaproszone przez Romana Krysta folklorystyczne zespoły z różnych stron kraju.
ARCH.
Folklorystycznie na Folwarku

IMPREZA. Za nami trzecia edycja Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego „Na Folwarku w Kamyku”. Organizatorzy nie mają wątpliwości, że zakończyła się sukcesem. Liczą jednak, że za rok będzie jeszcze lepiej, a ludzi jeszcze więcej

Organizacją festiwalu zajął się Roman Kryst – częstochowianin i szef Grupy Romana. Pod jego batutą wszystkie kapele przeszły ul. Strażacką w Kamyku, wspólnie grając i zapraszając mieszkańców do tańca i śpiewa. Od tego muzycznego przemarszu wszystko się w niedzielę zaczęło.
Potem każda kapela z osobna miała okazję zaprezentować się na scenie. Zespoły walczyły o trofea Folwarku Kamyk – Złotą, Srebrną i Brązową Gęś, oraz o najważniejszą nagrodę, czyli nagrodę zgromadzonej publiczności. Zwyciężyła Kapela Czarnoleska z Czarnej Białostockiej. Drugie miejsce i Srebrna Gęś przypadła Kapeli Łochowskiej z Łochowa, a Brązową Gęś otrzymała Kapela z Naszego Miasteczka (Czerwionki Leszczyny), która zdobyła również nagrodę publiczności.
Dwa wyróżnienia trafiły do Kapeli Cianto z Rzeszowa oraz Warszawskiej Orkiestry Ulicznej Janka Stokowskiego z Warszawy. Ponadto właściciele Folwarku Kamyk ufundowali nagrodę dla kogoś z publiczności, czyli szczęśliwego posiadacza kuponu, którym okazała się mała Zosia. Biesiada prowadzona była – ku uciesze zebranych – w oryginalnej gwarze śląskiej. Ludzi zebrało się sporo.
– Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania – mówi Roman Kryst. – Do tego stopnia, że brakło nam przygotowanych kuponów do głosowania, a przygotowaliśmy ich sporo. Bardzo nas to cieszy, że tak liczne grono publiczności włączyło się do wspólnej zabawy. Właściciele Folwarku Kamyk, Halina i Zdzisław Bartelakowie już obiecali, że w przyszłym roku na pewno podwoimy ich ilość, oraz że ufundują nie jedną, lecz więcej nagród dla tak wspaniałej publiczności oraz fanów Folwarku Kamyk, których do tego miejsca przyciąga nie tylko dobre jedzenie, ale i atrakcje kulturalne, m.in. właśnie Festiwal Kapel – podkreśla.
Szef Grupy Romana zapowiedział już czwartą edycję.
– Będziemy starali się pokazać kapele z innych regionów Polski. Nasz kraj jest tak bardzo zróżnicowany i bogaty pod tym względem – zaznacza. (PW)

Galeria

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamyk

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kamyk

Dodatkowy monitoring w Kamyku

Jarosław Jędrysiak18 lutego 2024

Teren przy szkole już zagospodarowany

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Policjanci uświadamiają rodziców

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2023

Musieli usunąć groźne odpady

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny

Marcin Syguda11 sierpnia 2023

Przy szkole się buduje

Jarosław Jędrysiak1 sierpnia 2023