Powiat, klasa okręgowa

Pięć bramek Piotra Prusko

W powiatowych derbach Pogoń Kamyk wygrała z osłabionym Amatorem Golce 4:0 (1:0). Przy piłce Mateusz Wojciechowski (Pogoń).
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Pięć bramek Piotra Prusko

PIŁKA NOŻNA. Rzadkim piłkarskim wyczynem popisał się Piotr Prusko, zawodnik beniaminka częstochowskiej okręgówki, LZS-u Mrzygłód k. Myszkowa, zdobywając 5 bramek w wygranym wyjazdowym pojedynku z Jednością Boronów. W powiatowych derbach Pogoń Kamyk, pokonując borykającego się z kłopotami kadrowymi Amatora Golce, awansowała na pozycję wicelidera grupy pierwszej

Stanisław Wrzesiński

Dla Pogoni, w której zagrali m.in. pozyskani z częstochowskiej Skry Alex Bednarek (ostatnio Zieloni Żarki) i Piotr Kusaj, bramki zdobyli Konrad Skoczylas, Adrian Frąc, Tomasz Piątkiewicz i Kamil Trójczak. W Amatorze zagrało natomiast trzech piłkarzy, którzy w przeszłości z powodzeniem występowali w barwach drużyny z Kamyka: Michał Wróblewski (m.in. trafił w poprzeczkę), Konrad Nowak i Adrian Sikorski.

– Mam nadzieję, że już w najbliższym, niedzielnym spotkaniu z Kłomnicami nasz sytuacja kadrowa się trochę poprawi, gdyż do drużyny dołączą Kamil Młyńczyk, Rafał Kozak i Dawid Porwik, a w przyszłości kolejni zawodnicy – mówił Marcin Nowak, prezes Amatora, nieco przygnębiony dwiema porażkami.
Również nieobecność wielu podstawowych zawodników (trwa okres urlopowy) była jednym z powodów wysokiej przegranej Gromu Miedźno (w zespole zadebiutowali 16-letni Hubert Król i o rok młodszy Szymon Jóźwiak) z częstochowską Victorią.
Prowadząca w Mstowie do 67. minuty 3:1 (2:1) Olimpia Truskolasy w ciągu ośmiu kolejnych minut tracąc trzy bramki, przegrała ostatecznie z prowadzącą w tabeli Wartą 3:4. Po wysokiej porażce 0:5 z Wartą Mstów w I kolejce do piłkarskiej równowagi powróciła Liswarta Krzepice, która zwyciężyła Piasta Przyrów (dwa gole 49-letniego Tomasza Wojtala). Znacznie wzmocniona przed sezonem Liswarta Popów 2:1 (2:0) pokonała na wyjeździe jednego z faworytów tegorocznej okręgówki, czyli częstochowski Stradom. W grupie drugiej na czele tabeli z kompletem 6 punktów znajduje się kolejny beniaminek, Warta Kamieńskie Młyny, która 2:0 (1:0) pokonała Unię Kalety.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, klasa okręgowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, klasa okręgowa

Efektowne zwycięstwo Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński15 listopada 2019

Derbowy triumf Liswarty Krzepice

Stanisław Wrzesiński18 października 2019

Pewna wygrana Panek w Truskolasach

Stanisław Wrzesiński28 września 2019

Derbowa wygrana Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński30 sierpnia 2019

Zabójcza końcówka Pogoni na wagę remisu

Stanisław Wrzesiński25 sierpnia 2019

Wygrana Pogoni na wagę utrzymania

Stanisław Wrzesiński15 czerwca 2019