Lgota

Szkoła z grantem

W szkole w Lgocie zapowiadają też, że w grudniu w ramach realizacji projektu zorganizowany zostanie także turniej gier planszowych, na który zaproszeni będą uczniowie i wszyscy chętni mieszkańcy gminy.
SPLGOTA.REPUBLIKA.PL
Szkoła z grantem

KONKURS. Szkoła Podstawowa SPSK w Lgocie zdobyła grant na zajęcia rozwijające z matematyki. Projekt nauczycielki tej placówki został wybrany z grona 880 zgłoszonych do konkursu

Projekt „Matematyczna podróż”, który zostanie zrealizowany w szkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Lgocie, przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI. W czasie jego realizacji dzieci będą zgłębiać tajemnice brył geometrycznych, poznają matematyczne gry planszowe oraz nauczą się programować roboty. Autorką projektu takich zajęć i zarazem nauczycielką, która od września je poprowadzi, jest Ewa Izydorczyk, która w placówce w Lgocie uczy matematyki i informatyki. To jej projekt został doceniony wśród 880 zgłoszonych do konkursowego programu „mPotęga” mFundacji i Fundacji Dobra Sieć. Najciekawsze i wybrane inicjatywy otrzymywały granty na realizację w wysokości od 2 do 8 tys. złotych.
W szkole zapowiadają też, że w grudniu w ramach realizacji projektu zorganizowany zostanie także turniej gier planszowych, na który zaproszeni będą uczniowie i wszyscy chętni mieszkańcy gminy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lgota

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Lgota

Światła w Lgocie już przesądzone

Jarosław Jędrysiak30 kwietnia 2023

W Lgocie odbył się szkolny Bieg Papieski

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2022

Jest nowa sołtyska

Jarosław Jędrysiak27 czerwca 2021

Ogromna dziura zagraża kierowcom

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2021

Z trzema promilami po autostradzie

Jarosław Jędrysiak22 stycznia 2021

Walnął autem w płot

Jarosław Jędrysiak28 lipca 2020