Powiat, klasa okręgowa

Kolejne porażki Liswarty Krzepice i Gromu Miedźno

W derbowym spotkaniu Liswarta Popów–Pogoń Kamyk bardzo dobrze zaprezentował się pozyskany przed tegorocznym sezonem przez gospodarzy z IV-ligowej Polonii Poraj bramkarz Mateusz Kępka.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Kolejne porażki Liswarty Krzepice i Gromu Miedźno

PIŁKA NOŻNA. W powiatowych derbach znacznie wzmocniona przed sezonem Liswarta Popów pokonała dotychczasowego wicelidera grupy pierwszej, a zarazem jednego z głównych faworytów częstochowskiej okręgówki, Pogoń Kamyk. Frycowe zapłaciła oparta na młodych zawodnikach Olimpia Truskolasy, przegrywając 1:5 (0:1) podczas piątkowego pojedynku ze złożonym z doświadczonych rutyniarzy częstochowskim Stradomiem

Stanisław Wrzesiński

Bohaterem spotkania w Zawadach, zakończonego wynikiem 2:1 (1:0) dla Liswarty Popów, był pozyskany przed sezonem przez Liswartę z IV-ligowej Polonii Poraj bramkarz Mateusz Kępka, który kilkakrotnie z powodzeniem interweniował w sytuacjach bramkowych stworzonych przez gości z Kamyka. W Liswarcie zadebiutował związany ostatnio z LZS-em Mrzygłód 33-letni Kamil Suliński, który w sezonach 2003/2004 i 2005/2006 był zawodnikiem Pogoni. Prowadzenie dla gospodarzy już w 3. minucie uzyskał Miłosz Bielecki. Wyrównał cztery minuty po przerwie Tomasz Napieraj. Zwycięska bramka dla podopiecznych Tomasza Czoka padła po samobójczym rykoszecie Piotra Ściebury.

Pozostałe rozgrywki
Nowym liderem grupy pierwszej została Victoria Częstochowa, która 7:0 (4 bramki Artura Górskiego) rozgromiła Liswartę Krzepice (druga wysoka wyjazdowa przegrana po wcześniejszej 0:5 z Wartą Mstów). Sześć punktów posiadają również cztery kolejne drużyny (w tym Liswarta Popów). Po ubiegłotygodniowej porażce 0:7 z Victorią piłkarski kryzys nadal nie został zażegnany w Gromie Miedźno, czego efektem była kolejna wysoka przegrana w Kościelcu z Lotnikiem (0:6), zerowy dorobek punktowy w rozgrywkach oraz ostatnie miejsce w tabeli.
Po dwóch kolejnych porażkach przebudził się natomiast Amator Golce, wygrywając 3:2 (1:1) z faworyzowaną Gminą Kłomnice. W Amatorze zadebiutowali dwaj młodzi zawodnicy: 21-letni napastnik Kamil Skowronek, wychowanek Rakowa, a jesienią grający w częstochowskiej Victorii, oraz 20-letni pomocnik Kajetan Kmieć, w przeszłości odnoszący sukcesy w młodzieżowej piłce z lubliniecką Akademią Sportową.
W grupie drugiej na czele tabeli niespodziewanie znaleźli się beniaminkowie, tj. Warta Kamieńskie Młyny (2:1 ze Spartą Lubliniec) oraz LZS Mrzygłód (1:0 z Płomieniem Kuźnica Marianowa). Bez zdobyczy punktowej i bramkowej pozostaje beniaminek LKS Sieraków Śląski.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, klasa okręgowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, klasa okręgowa

Efektowne zwycięstwo Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński15 listopada 2019

Derbowy triumf Liswarty Krzepice

Stanisław Wrzesiński18 października 2019

Pewna wygrana Panek w Truskolasach

Stanisław Wrzesiński28 września 2019

Derbowa wygrana Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński30 sierpnia 2019

Zabójcza końcówka Pogoni na wagę remisu

Stanisław Wrzesiński25 sierpnia 2019

Wygrana Pogoni na wagę utrzymania

Stanisław Wrzesiński15 czerwca 2019