Pozostałe artykuły

Nowa innowacyjna porównywarka lokat od Rankomat.pl

Nowa innowacyjna porównywarka lokat od Rankomat.pl

Oszczędzanie na lokatach nie jest już tak bardzo opłacalne jak jeszcze kilka lat temu. Nie przeszkadza to jednak Polakom w tym, by wybierać właśnie ten produkt bankowy służący do pomnażania kapitału. By pomagać osiągać jeszcze wyższe zyski, powstała innowacyjna porównywarka lokat. Sprawdź, jak to działa.

Lokaty bankowe to produkty, dzięki którym można gromadzić oszczędności i powiększać kapitał. Zyski nie są wysokie, biorąc pod uwagę fakt, że oprocentowanie drastycznie spada, a wynika to ze stale obniżanych stóp procentowych. Można jednak znaleźć korzystne lokaty oferujące nawet 4,00% w skali roku, a ułatwia to porównywarka Finanse.Rankomat.pl.
Dlaczego Polacy chętnie wybierają lokaty?

Lokaty są nisko oprocentowane, a mimo to Polacy decydują się na lokowanie środków. Wynika to z obawy przed agresywnymi instrumentami inwestycyjnymi, które – choć dają szansę na znacznie wyższy zarobek – są bardzo ryzykowne. Tymczasem lokaty są bezpieczne oraz dają gwarancję zysków. Nie trzeba obawiać się o utratę kapitału, ponieważ nawet w obliczu niewypłacalności banku, klient otrzyma środki wypłacone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. O wypracowane zyski nie trzeba się martwić, jeśli lokata nie zostanie zerwana przed czasem.

Sprawdź ranking lokat i wybierz najlepszą

Niskie oprocentowanie lokat powinno skłaniać do poszukiwań najbardziej korzystnej opcji. Wychodząc z założenia, że i tak niewiele zyskamy, można stracić co najmniej kilkadziesiąt złotych w skali roku. Czy stać cię na to, by zrezygnować choćby z kilkunastu złotych miesięcznie?

Decydując się na ulokowanie środków w lokatach, zawsze warto przeanalizować dostępne oferty. Tym bardziej, że niektóre banki dla nowych klientów mają przygotowaną korzystną propozycję – wysokie oprocentowanie niedostępne dla standardowych klientów. W tej porównywarce lokat bankowych znajdziesz kilkadziesiąt produktów, które różnią się wysokością oprocentowania, a co za tym idzie – wysokością zysków. Sprawdź więc, gdzie opłaca się założyć lokatę, by zarobić jak najwięcej.

Przykład. Załóżmy, że chcesz założyć lokatę na 3 miesiące, wpłacając kwotę 25 000 zł. Zgodnie z danymi w porównywarce finansowej Rankomat.pl, najwyższe oprocentowanie oferuje:

  • Idea Bank (3%) – z zyskiem 149,79 zł netto,
  • BGŻ Optima (3%) – z zyskiem 149,79 zł netto.

Korzystając z porównywarki, możesz określić swoje parametry i uzyskać kalkulację zysków. Co więcej, możesz także złożyć wniosek online, po wybraniu konkretnej oferty lokaty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozostałe artykuły

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Pozostałe artykuły

Magazyny energii – czy rzeczywiście warto w nie inwestować?

Ewa Chojnacka18 grudnia 2023

Sezon smogowy w pełni

Ewa Chojnacka11 grudnia 2023

Operat szacunkowy a rynek nieruchomości: Jak trendy rynkowe wpływają na wyceny?

Redakcja6 października 2023

TAURON napędza Hokej Ligę i Polską Ligę Hokeja Kobiet

Redakcja1 września 2023

Startuje nowa kampania edukacyjna Fundacji Enea

Redakcja25 sierpnia 2023

W trosce o Polaków Grupa Enea dba o bezpieczeństwo energetyczne kraju

Marcin Syguda21 sierpnia 2023