Pozostałe artykuły

Satyra nie tylko polityczna. Pisze Konrad Ziębicki

Satyra nie tylko polityczna. Pisze Konrad Ziębicki


Organizatorzy koncertu charytatywnego Reggae jak Malina podsumowali zbiórkę. Zebrali 42 tysiące polskich złotych, ale że im coś marketingowo nie zagrało, to Kuba Kaczmarek i Kuba Syguda w nocy z 22 na 23 grudnia weszli do MOK-u od tyłu i podstępem wrzucili po pięć dych do jednej z puszek. Po wrzuceniu w sumie dziesięciu dych wyszło, że zebrano 42 100 złotych, co obwieszczono sukcesem ponad podziałami na wspólnym zdjęciu z burmistrzem zrobionym za dnia. A mówią, że tylko PiS nocami w sejmie kombinuje i manipuluje. Takiej nocnej zmiany budżetowej prezes by się nie powstydził.


Kłobuck przejął od Tauronu uliczne oświetlenie. Na razie wydał na to kupę kasy , ale nasz obecnie panujący burmistrz zapewnia, że inwestycja ma się zacząć zwracać już po roku. Po roku 2069. Może natomiast zacząć zwracać się wcześniej pod warunkiem, że w nocy lampy nie będą „włanczane”. Nie wiemy, o co chodzi, ale my się z tego wyłączamy.


W Miedźnie blokują dziennikarzy. Tamtejsze władze, kojarzone z jedynie słuszną opcją polityczną , n i e z a bardzo chcą, aby media lokalne uczestniczyły w obradach jedynie słusznych radnych. Przewodniczący tamtejszej – jak na obecne czasy, już nie dzisiejszej – rady odpisał nam ostatnio, że ma w nosie, żeby nas o obradach powiadamiać. Mamy sobie co jakiś czas sprawdzać w internecie. Ale że niektóre sesje zwoływane są całe 2 godziny przed rozpoczęciem, może się zdarzyć, że nie na każdą uda się dojechać. Zapowiadamy więc, że będziemy teraz opozycyjnymi dziennikarzami i od 2 stycznia zablokujemy mównicę w urzędzie aż do świąt Wielkiej Nocy.


Janusz Soluch z Koalicji Samorządowej chce zostać starostą. Nie, nie na weselu. W powiecie chce. Wcześniej nie chciał, ale już chce. Zbiera się do tego od jakiegoś czasu. Nawet pod ten plan rozpoczął studia na kierunku stosunki międzyludzkie. Gdyby fucha starosty zależała od stosunków, to my też się piszemy.


Jak już jesteśmy przy staroście , to ten teraźniejszy też ma plan – na wypadek, gdyby obecny plan zawiódł, to chce zostać imigrantem zarobkowym we Wręczycy Wielkiej. Dokładniej chodzi o to, że na wójta chce startować. Dlaczego akurat we Wręczycę? Bo tu jest jak z papieżem: jak się już zostaje wójtem, to praktycznie do końca życia.


W Pankach bez zmian . Opozycja pozaparlamentarna domaga się nagrań. Itd., itd., itd.
oprac. Konrad Ziębicki
Jeśli któryś z moich wpisów kogoś obraził, uraził lub się z nim ktoś nie zgadza, to proszę się nie przejmować, bo za tydzień może być tylko gorzej.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozostałe artykuły

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Pozostałe artykuły

Magazyny energii – czy rzeczywiście warto w nie inwestować?

Ewa Chojnacka18 grudnia 2023

Sezon smogowy w pełni

Ewa Chojnacka11 grudnia 2023

Operat szacunkowy a rynek nieruchomości: Jak trendy rynkowe wpływają na wyceny?

Redakcja6 października 2023

TAURON napędza Hokej Ligę i Polską Ligę Hokeja Kobiet

Redakcja1 września 2023

Startuje nowa kampania edukacyjna Fundacji Enea

Redakcja25 sierpnia 2023

W trosce o Polaków Grupa Enea dba o bezpieczeństwo energetyczne kraju

Marcin Syguda21 sierpnia 2023