Kłobuck

Rekordy sprzedaży w Tęczy

Nawet w południe we wtorek pod Tęczą jest ruch. Obok już działających sklepów widać też, że w kolejnych pawilonach szykuje się uruchomienie następnych punktów handlowych.
PIOTR WIEWIÓRA
Rekordy sprzedaży w Tęczy

Od końca kwietnia w Kłobucku jest dostępny dla klientów Park Handlowy „Tęcza”. Poza swą funkcją handlową sprawił on coś jeszcze: mało atrakcyjnie wyglądające dotąd miejsce niemal w środku miasta zyskało zupełnie nowe oblicze

Podczas otwarcia sklepów, które znajdują się pod wspólnym dachem w pawilonach parku handlowego, na miejscu zameldowały się prawdziwe tłumy kłobucczan i mieszkańców okolicy.
– Zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania. Cały czas było tu mnóstwo klientów. Wiem, że padły tego dnia rekordy handlowe sklepów, i to nawet w skali kraju w obrębie tych marek – mówi nam jeden z inwestorów parku handlowego, Piotr Kowalczyk.
Otwarciu placówek handlowych atrakcyjnych marek zwykle towarzyszy duże zainteresowanie. Co istotne, w Kłobucku zapowiada się, że klienci stale będą tu zaglądać w dużej liczbie. W parku handlowym mają teraz pod ręką sklepy znanych sieci, których dotąd w mieście nie było. Przyjrzeliśmy się na miejscu niemal w środku tygodnia, bo we wtorek. Choć było około południa, większość miejsc parkingowych była zajęta. Ruch ten narasta oczywiście w godzinach popołudniowych, gdy mieszkańcy robią zakupy po pracy. Przy okazji powstania parku handlowego zmienił się też wygląd tego miejsca. Dawniej nie raz pisaliśmy o tym, że w sąsiedztwie byłego dworca jest „dżungla” zapuszczonych trawników z wysokimi na ponad metr chwastami. Dziś to miejsce wygląda całkiem inaczej – z uporządkowanym parkingiem, nowym budynkiem. Można przewidywać, że z czasem będzie jeszcze więcej powodów, by tu zaglądać.
– Przewidujemy uruchomienie małej gastronomi. Będzie tu też biuro podróży. Nieco tylko opóźni się otwarcie apteki – mówi Piotr Kowalczyk.
Nasz rozmówca dodaje, że jako inwestora cieszy go, że sklepy działające w Parku Handlowym „Tęcza” są chętnie odwiedzane przez klientów. Bo, jak uchyla rąbka tajemnicy, zachęcenie znanych marek do otwarcia swoich sklepów w Kłobucku nie w każdym przypadku jest takie łatwe. Poniekąd wiele jest teraz w ręku samych kłobucczan i mieszkańców powiatu – czy będą kupować u siebie i sprawią, że markowe sieci pozostaną w mieście, czy będą musieli kiedyś znów jeździć na tego rodzaju zakupy do Częstochowy. Oczywiście nadal nie wszystko da się kupić w Kłobucku, ale chyba jest zgoda, że im większy wybór jest na miejscu, tym dla mieszkańców lepiej. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Burmistrz dziękował pracownikom służb komunalnych

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dzień tych, którzy krzewią czytelnictwo

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024