Panki

Wymiana skarbnika gminy

O nowej skarbnik gminy ciepło wypowiadali się podczas sesji wójt i jej poprzedniczka – charakteryzując ją jako osobę kompetentną i sprawdzoną, doświadczoną w zakresie obowiązków, które wraz ze stanowiskiem obejmuje.
Wymiana skarbnika gminy

Od wtorku 9 maja gmina Panki ma nową skarbniczkę. Dotychczasowa skarbniczka – jest teraz sekretarzem gminy

Elżbieta Wachowska, która do drugiego poniedziałku maja włącznie zajmowała stanowisko skarbnika gminy Panki, wcześniej (jak już informowaliśmy) została w konkursie wybrana na stanowisko sekretarza gminy. Do faktycznego zwolnienia przez Wachowską stanowiska skarbnika doszło z zauważalnym poślizgiem, bo dopiero podczas sesji 8 maja – miesiąc po rozstrzygnięciu konkursu. Dokładniej rzecz biorąc radni podjęli na sesji dwie uchwały dotyczące obsady stanowiska skarbnika. Najpierw odwołali z tego stanowiska Elżbietę Wachowską – niejednomyślnie, bo troje się wstrzymało od głosu – a następnie powołali na jej miejsce Jolantę Kiepurę. O nowej skarbnik gminy ciepło wypowiadali się podczas sesji wójt i jej poprzedniczka – charakteryzując ją jako osobę kompetentną i sprawdzoną, doświadczoną w zakresie obowiązków, które wraz ze stanowiskiem obejmuje.
Funkcję sekretarza gminy pełni więc teraz Elżbieta Wachowska. Trzeba tu wytknąć urzędowi w Pankach, że w oficjalnych materiałach – w Biuletynie Informacji Publicznej, który jest dostępny w internecie – panuje tu zadawniony chaos informacyjny. Co prawda na stronie z danymi podstawowymi nazwiska obu urzędniczek umieszczono już we właściwych miejscach i w połączeniu z faktycznymi stanowiskami. Natomiast w zakładkach prezentujących organy – czyli m.in. wójta, skarbnika i sekretarza gminy – wciąż jeszcze (19 maja) widnieje informacja, że skarbnikiem gminy Panki jest Wachowska, a sekretarzem… Sylwia Piątkowska, która opuściła to stanowisko na początku roku. My wiemy, że zaszła zmiana. A ktoś z zewnątrz ma sobie wybrać podług uznania, kto faktycznie zajmuje najważniejsze stanowiska w gminie Panki? Cóż, dość beztroskie jest tu podejście do „informacji publicznej”. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Panki

Wjechał w ruszającą ciężarówkę

Jarosław Jędrysiak5 lipca 2024

Droga jest gotowa

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2024

Trzeba oszczędzać wodę

Jarosław Jędrysiak1 czerwca 2024

Powitanie Nowego Wozu Strażackiego w OSP Panki!

Jarosław Jędrysiak27 maja 2024

Dzielnicowy sprzątał razem z uczniami

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Rozbiórka poprawi widoczność

Jarosław Jędrysiak14 marca 2024