Miedźno

Ubrania sypią się z kontenerów

W czwartek rano nie zastaliśmy już porozsypywanych wokół ubrań, ale kontenery nadal były zapchane do pełna.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Ubrania sypią się z kontenerów

PROBLEM. Chciałam włożyć ubrania do kontenera, w którym się je zbiera. Ale tam było już pełno. Nikt nie odbiera tego, co ludzie tam wkładają? – pyta nasza czytelniczka z Miedźna

Charakterystyczne kontenery w kolorze kremowym, w których można zostawić odzież, można spotkać w wielu miejscach – i chyba już wpisały się one w nasz krajobraz. Zdarza się, jak w tym przypadku, że przynajmniej chwilowo wcale go nie zdobią.
– U nas koło cmentarza w Miedźnie stoją aż dwa takie pojemniki na ubrania. Ale oba są przepełnione. Nazbierałam trochę ubrań, które są mi niepotrzebne, chciałam tam je włożyć. Nie da rady. Nie tylko nie ma miejsca w środku, ale już wokół robi się bałagan. Nie wiem, kto za to odpowiada, ale trzeba by było zrobić porządek – mówi mieszkanka Miedźna. Zdarza się, że na forum publicznym ktoś podnosi kwestię nieporządku w rejonie tego rodzaju pojemników. Zdarza się też, że wokół znajduje się po prostu różne śmieci, a nie tylko ubrania – dla których kontenery są przeznaczone. W każdym razie wydaje się, że skoro jest nieporządek, to ktoś powinien zareagować.
– Te pojemniki wystawia PCK, zresztą te przy cmentarzu być może nie stoją na naszej działce, choć musiałabym to dokładnie sprawdzić – mówi Agnieszka Związek, sekretarz gminy Miedźno. – Od pana dowiaduję się, że jest tam nieporządek, bo do tej pory nie mieliśmy takiej informacji. Oczywiście zainteresujemy się tym, skontaktujemy z kim trzeba – zapewnia urzędniczka.
Tymczasem sami dzwonimy do częstochowskiego biura Polskiego Czerwonego Krzyża. Tu szybko okazuje się, że też jeszcze nie mają informacji, że kontenery w Miedźnie się przepełniły.
– Tu nie ma reguły, bo taki kontener może zostać zapełniony w ciągu dnia, ale może też dłuższy czas stać pusty – mówi Wioletta Sypuła, pracownik biura organizacji.
PCK, który stoi za rozlokowaniem pojemników na tekstylia, nie zajmuje się bezpośrednio ich opróżnianiem, tylko korzysta w tym zakresie z pomocy podmiotu zewnętrznego. W biurze nie mają więc dostępnej od ręki informacji, jak często i według jakiego schematu prowadzi się akcję kontroli zapełnienia i opróżniania pojemników z ubraniami. Natomiast reakcja na sytuację zaistniałą w Miedźnie jest właściwa.
– Już tę informację notuję i przekazuję odpowiedzialnym osobom, że oba pojemniki w Miedźnie powinny zostać pilnie opróżnione – dodaje Sypuła. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Kolejni zatrzymani z narkotykami w naszym powiecie

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023

Przypominają, by nie palić śmieciami

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2023