Region

Chciał zabić byłą narzeczoną i jej partnera

42-letni Tomasz W. w Brynku zepchnął na drzewo samochód, którym jechała jego była narzeczona z partnerem, a następnie strzelał do pokrzywdzonych z rewolweru. Grozi mu dożywocie.
ARCHIWUM POLICJI
Chciał zabić byłą narzeczoną i jej partnera

PRÓBA ZABÓJSTWA. Prokuratura oskarżyła o usiłowanie zabójstwa dwóch osób 42-letniego Tomasza W. W Brynku W. zepchnął na drzewo samochód, którym jechała jego była narzeczona z partnerem, a następnie strzelał do pokrzywdzonych z rewolweru. Mężczyźnie grozi dożywocie

Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach skierowała do Sądu Okręgowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu Tomaszowi W., podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa Katarzyny K. (24 l.) i Daniela W.
Do zdarzenia doszło 30 maja 2016 r. po godz. 21. w Brynku, kilkanaście kilometrów od Lublińca. Jak ustalono, 42-letni Tomasz W. usiłował zabić swoją byłą partnerkę, Katarzynę K., oraz jej partnera, Daniela W. Agresor najpierw zepchnął swoim hyundaiem opla, którym jechali, z drogi prosto na drzewo, a następnie zaczął strzelać do napadniętej pary z rewolweru. Katarzyna K. została trafiona w ramię. Danielowi W., wspólnie z przypadkowym świadkiem zdarzenia, udało się obezwładnić napastnika, gdy ten wysiadł z pojazdu i usiłował oddać kolejny strzał w kierunku pokrzywdzonego. Po przyjeździe policji na miejsce zdarzenia w samochodzie Tomasza W. ujawniono: kajdanki, rurę stalową, amunicję parbellum, rewolwer marki Remington oraz pistolet Guard-4 (kal. 6 mm), na którego posiadanie wymagane jest pozwolenie. Ranna kobieta została przewieziona do szpitala.

Nie mógł się pogodzić z rozstaniem
– Jak ustalono, motywem działania podejrzanego była niemożność pogodzenia się przez sprawcę z okolicznościami rozstania z Katarzyną K. – informuje prokurator Joanna Smorczewska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. – Ich relacje stały się jeszcze bardziej wrogie po reportażu, w którym Katarzyna K. wskazywała na fakt prześladowania jej przez byłego partnera. Podejrzanemu przedstawiono łącznie trzy zarzuty: usiłowania zabójstwa przy użyciu broni i samochodu, nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz zniszczenia mienia.
Tomaszowi W. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Postępowanie toczyć się będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach, gdzie właśnie został skierowany akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. (as)


Źródło: tarnowskie-gory.slaska.policja.gov.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Region

Przestępcy przemycali ludzi do Niemiec

Jarosław Jędrysiak25 kwietnia 2024

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024