Wapiennik

Wieś z ulicami

Ulice jeszcze formalnie nie są oznaczone, jednak znae sa już ich nazwy. Ułatwią one orientację na terenie wsi – nie miejscowym oczywiście, a przyjezdnym.
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, WIKIMEDIA.ORG
Wieś z ulicami

Już niedługo łatwiej będzie trafić pod wskazany adres w Wapienniku. Wieś ma kilka ulic i, jak pisaliśmy, rozbudowuje się o osiedle. Teraz zdecydowano formalnie o tym, by cztery ulice, przy których dotąd obowiązywał ten sam ciąg numeracji domów, zyskały swoje własne nazwy

I tak od skrzyżowania w Stanisławowie- Lindowie i dalej przez najgęściej zabudowaną część Wapiennika będzie biegła teraz ulica Główna. We wschodniej części wsi od zakrętu ulicy Głównej będzie ulica Słoneczna. Przez Kitajkę, część Wapiennika, pobiegnie ulica Spokojna. A od zachodniego krańca wsi do drogi powiatowej – ulica Na Szachownicę.

Zanim rada gminy podjęła decyzję o nadaniu ulicom nazw, o zdanie zapytano mieszkańców Wapiennika. Podczas zebrania wiejskiego 18 na 20 obecnych wyraziło na to zgodę. Piątkowa uchwała rady gminy nabierze mocy dwa tygodnie po jej opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym naszego województwa, czyli formalnie ten moment nastąpi wkrótce.

Nazwy ulic ułatwią orientację na terenie wsi – nie miejscowym oczywiście, a przyjezdnym. Łatwiej będzie też trafić pod właściwy adres kurierom czy kontrahentom miejscowych firm. A tak zupełnie na marginesie – posiadanie ulic to też pewien honorowy wyróżnik wsi trochę większych niż te całkiem maleńkie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wapiennik

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wapiennik

Świetlica jak się patrzy i nowy plac zabaw

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2023

IPN ekshumował w Wapienniku

Jarosław Jędrysiak6 listopada 2021

Studzienki czy niebezpieczne zapadliska?

Jarosław Jędrysiak20 marca 2021

Mieszkańcy nie chcą kopalni wapienia

Jarosław Jędrysiak17 kwietnia 2018

Spalił się dach domu

Redakcja23 marca 2017