Częstochowa

Zwłoki w zaroślach nad Wartą

Nie wiadomo czy mężczyzna zmarł tam, gdzie został odnaleziony, czy też rzeka przeniosła go już po śmierci z innego miejsca.
PW
Zwłoki w zaroślach nad Wartą

ŚLEDZTWO. Znaleziono je wczoraj na Wyczerpach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mogły być w wodzie od kilku dni. Były już w dość zaawansowanym stanie rozkładu, dlatego póki co wiadomo tylko, że należą do mężczyzny w średnim wieku

Odkrycia dokonał wczoraj po południu jeden z mieszkańców pływających po rzece pontonem. Ciało leżało w zaroślach przykryte dużą ilością glonów – na lewym brzegu Warty. Trudno jasno określić lokalizację. Policjanci mówią o miejscu oddalonym o ok. 2 km w linii prostej od końca ul. Kontkiewicza.

– Ze wstępnych oględzin wynika, że zwłoki mogły leżeć w wodzie od kilku dni. Brak jest jednak na ciele obrażeń i śladów, które mogłyby wskazywać na działania osób trzecich – mówi Robert Wypych z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Wiadomo, że zwłoki należały do mężczyzny. Póki co śledczy nie byli jednak w stanie określić jego tożsamości. Z uwagi na dość zaawansowany stan rozkładu, poinformowali tylko, że prawdopodobnie chodzi o mężczyznę w średnim wieku. Więcej na temat okoliczności, a przede wszystkim przyczyn śmierci tej osoby, powinny powiedzieć wyniki sekcji zwłok.

– Na razie nie sposób stwierdzić czy zmarł tam, gdzie został odnaleziony, czy też rzeka przeniosła go już po śmierci z innego miejsca – przyznaje prok. Wypych. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Częstochowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Częstochowa

W najbliższych latach Częstochowa chce zmienić bulwary Doliny Warty

Marcin Syguda6 grudnia 2022

Trzeba nam dużo prostych słów

Marcin Syguda4 października 2022

Czyn-iąc piękno, finisaż w Galerii Dobrej Sztuki

Marcin Syguda15 września 2022

Inauguracja sezonu w Filharmonii Częstochowskiej

Marcin Syguda15 września 2022

Weekend z 1. urodzinami parku wodnego

Marcin Syguda3 września 2022

Chciała skoczyć z wiaduktu – policjanci zapobiegli tragedii

Marcin Syguda27 sierpnia 2022