Kłobuck

Dla kogo od września żłobek?

W pierwszym roku działalności żłobka, czyli od 1września 2017 roku aż do końca sierpnia 2018 roku, rodzice będą całkiem zwolnieni z opłat – mówi Magdalena Kasprzak.
MAGDALENA KURZAK
Dla kogo od września żłobek?

EDUKACJA. Już za dwa miesiące w Kłobucku ruszy działalność gminnego żłobka. Kto będzie mógł pozostawić w nim swoje dziecko i ile będzie trzeba zapłacić za jego pobyt?


Magdalena Kurzak

Długo wyczekiwana inwestycja wreszcie doczekała się realizacji. Od 1 września rodzice będą mogli pozostawić swoje dzieci w nowo otwartej placówce mieszczącej się przy Szkole Podstawowej nr 1. Inwestycja kosztowała blisko 530 tys. zł, wnioskowana kwota dofinansowania to aż 460 tys. zł. Żłobek udało się uruchomić dzięki projektowi „Kłobuck przyjazny rodzicom”. Pomieści on maksymalnie 12 dzieci w wieku od 20 tygodni do 3 lat.

– Podstawowym warunkiem, aby dziecko mogło zostać przyjęte do żłobka, jest to, aby jego rodzice lub opiekuni prawni byli mieszkańcami naszej gminy – tłumaczy sekretarz Magdalena Kasprzak.

Ale to nie jedyne kryteria, które podlegać będą pod punktację. Zapewne większe szanse na możliwość pozostawienia dziecka w żłobku będą miały osoby samotnie wychowujące, z niskim dochodem, chcące powrócić do pracy po urodzeniu dziecka lub takie, które pracę utraciły. A ile kłobucka placówka będzie kosztować? Maksymalny koszt wyżywienia to 12 zł dziennie. Miesięczna opłata za pobyt wyniesie natomiast 200 zł.

– W pierwszym roku działalności żłobka, czyli od 1września 2017 roku aż do końca sierpnia 2018 roku, rodzice będą całkiem zwolnieni z opłat – mówi Magdalena Kasprzak.

W placówce pracować będzie 3 pedagogów, kucharka, osoba sprzątająca, pielęgniarka i lekarz pediatra.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024