Region

Tragedia na strzelnicy w Tarnowskich Górach

23-letni mężczyzna strzelił sobie w głowę podczas zajęć odbywających się na strzelnicy sportowej w Tarnowskich Górach. Niemal w tym samym momencie ugodziła go kula wystrzelona przez instruktora. Niestety rannego nie udało się uratować.
ARCHIWUM POLICJI
Tragedia na strzelnicy w Tarnowskich Górach

23-letni mężczyzna strzelił sobie w głowę podczas zajęć odbywających się na strzelnicy sportowej w Tarnowskich Górach. Niemal w tym samym momencie ugodziła go kula wystrzelona przez instruktora. Niestety rannego nie udało się uratować. Trwa śledztwo mające wyjaśnić okoliczności tragedii

Do tragedii doszło we wtorek po południu. Po godzinie 17. tarnogórscy policjanci zostali wezwani do tamtejszej strzelnicy sportowej, w związku z tragedią jaka się tam rozegrała. Jak wstępnie ustalono 23-letni mieszkaniec Zabrza, który przyjechał żeby sobie rekreacyjnie postrzelać, podczas zajęć odbywających się pod nadzorem instruktora targnął się na życie. Młody człowiek celował do tarczy lecz w pewnym momencie miał przystawić sobie rewolwer do ust i strzelić. Gdy rozległ się odgłos wystrzału, do 23-latka instynktownie strzał oddał również instruktor. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować.

– Po przybyciu zabezpieczyliśmy ciało, broń, miejsce zdarzenia i monitoring, prokurator zarządził sekcję zwłok – informuje starszy sierżant Jacek Mężyk, p.o oficera prasowego komendy policji w Tarnowskich Górach.

Nie wiadomo, który strzał spowodował śmierć 23-latka, na to między innymi pytanie odpowiedzieć ma sekcja zwłok.

– Postępowanie prowadzone jest w kierunku nakłaniania człowieka do targnięcia się na życie, oczywiście sprawdzana jest również prawidłowość postępowania instruktora – informuje prokurator Karolina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Wiadomo, że 23-latek pozostawił list pożegnalny. Do zdarzenia odniosła się również strzelnica.

– W związku z tragedią jaka się wydarzyła na naszym obiekcie informujemy, że zdarzenie to nie było nieszczęśliwym wypadkiem, a samobójstwem – czytamy w komunikacie. – Więcej informacji na temat nie udzielamy ze względu na dobro rodziny tragicznie zmarłego oraz z uwagi na toczące sie postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowskich Górach.

Wszystkie okoliczności i przebieg tragicznego zdarzenia ma wyjaśnić trwające śledztwo. (AS)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024