Rębielice Szlacheckie

Dwie dekady po szkole

Wspólna fotografia absolwentów i uczestników szkolnego zjazdu po latach.
ORGANIZATORZY SPOTKANIA
Dwie dekady po szkole

JUBILEUSZ. Absolwenci Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rębielicach Szlacheckich postanowili spotkać się po latach i powspominać

W minioną sobotę (2 września) sentymentalne spotkanie po latach stało się udziałem absolwentów szkoły w Rębielicach Szlacheckich, którzy mury tej placówki – zachowując dobre wspomnienia – opuścili 19 i 20 lat temu. Na pomysł, by po dwóch dekadach znowu się zobaczyć, powspominać szkolne lata i pochwalić się, jak potoczyło się dalsze życie, wpadła już kilka miesięcy temu jedna z uczennic, Justyna Blabuś.

– Od razu w organizację uroczystości włączyło się wiele osób, szczególnie panie Sylwia Pawluch i Anna Grzyb – dzieli się wiadomościami dzisiejsza dyrektor szkoły Dorota Cer.

Dyrektor była wychowawczynią jednej z klas, które się spotkały, a wychowawcą tej drugiej klasy – ówczesny dyrektor Andrzej Cer. Oczywiście absolwenci zaprosili swoich wychowawców na klasowe spotkanie po latach. Zaproszono też inne znane absolwentom z lat nauki panie: Beatę Wróblewską, Teresę Sajecką, Barbarę Ślązak i Joannę Śpiewak. Spotkanie otworzyła Katarzyna Kubiaczyk, absolwentka sprzed 20 lat. Co było dalej, relacjonuje nam dyrektor Cer.

– Oglądaliśmy wspólnie prezentację zdjęć sprzed lat, które przedstawiały różne wydarzenia szkolne, wycieczki, spotkania. Niejednej osobie łza się zakręciła w oku. Ale były też sytuacje bardzo komiczne. Szczerze mówiąc, człowiek dorosły bardzo tęskni za szkołą, kolegami, koleżankami, pierwszymi miłościami, za dawnymi marzeniami. To niecodzienne spotkanie po tylu latach było częściowym spełnieniem tęsknot do dziecięcych lat – mówi nauczycielka.

Wspólna zabawa trwała nieprzerwanie do białego rana. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rębielice Szlacheckie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Rębielice Szlacheckie

Jechał, choć miał dożywotni zakaz

Jarosław Jędrysiak29 maja 2021

Sołtys zrezygnował

Jarosław Jędrysiak22 marca 2020

Zamknięcie szkoły w telewizji

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2019

Nadzór budowlany zamknął szkołę

Jarosław Jędrysiak1 grudnia 2019

Planują zmniejszenie szkoły

Jarosław Jędrysiak20 listopada 2019

Co ważne dla zdrowia

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2018