Pozostałe artykuły

Wyłudzają pieniądze za niezamawiany towar

Do komendy zgłosił się mieszkaniec Lublińca, który poinformował o otrzymaniu faktury i wezwania do zapłaty za usługę, której nie zamawiał.
ARCHIWUM.
Wyłudzają pieniądze za niezamawiany towar

OSZUSTWA. Lublinieccy policjanci ostrzegają mieszkańców przed oszustami, którzy usiłują wyłudzić pieniądze, wystawiając i przesyłając faktury za niezamówiony towar lub usługę. Taką fakturę, wraz z przypomnieniem o nieuregulowaniu należności, otrzymał jeden z mieszkańców miasta

Do komendy zgłosił się mieszkaniec Lublińca, który poinformował o otrzymaniu faktury i wezwania do zapłaty za usługę, której nie zamawiał. Z relacji zgłaszającego wynikało, że otrzymał wystawioną na swoje nazwisko fakturę opiewającą na kwotę przekraczają 200 zł – za przesłanie mu skryptu do nauki jednego z systemów operacyjnych. W odpowiedzi na złożoną reklamację i próbę wyjaśnienia nieporozumienia otrzymał przypomnienie o nieuregulowanej fakturze.

Policjanci ostrzegają przed oszustami usiłującymi wyłudzić w ten sposób pieniądze. Adresat takiej faktury nie musi płacić za towar, którego nie odebrał lub w ogóle nie zamawiał.

– Konsument, który jest pewien, że nie zamawiał produktu, nie ma żadnych zobowiązań w stosunku do nadawcy towaru. Osoba, do której trafiła niezamówiona przesyłka lub faktura, nie ma obowiązku za nią płacić ani jej odsyłać – informuje aspirant sztabowy Iwona Ochman, oficer prasowy lublinieckiej komendy policji. – Podstawą sprzedaży jest zawarcie umowy między sprzedawcą a kupującym. Umowa musi określać przedmiot umowy, cenę i datę wydania towaru. Jeśli tych elementów nie ma – do zawarcia umowy sprzedaży nie dochodzi, a sprzedawca nie ma żadnych podstaw do żądania zapłaty. (as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Pozostałe artykuły

Magazyny energii – czy rzeczywiście warto w nie inwestować?

Ewa Chojnacka18 grudnia 2023

Sezon smogowy w pełni

Ewa Chojnacka11 grudnia 2023

Operat szacunkowy a rynek nieruchomości: Jak trendy rynkowe wpływają na wyceny?

Redakcja6 października 2023

TAURON napędza Hokej Ligę i Polską Ligę Hokeja Kobiet

Redakcja1 września 2023

Startuje nowa kampania edukacyjna Fundacji Enea

Redakcja25 sierpnia 2023

W trosce o Polaków Grupa Enea dba o bezpieczeństwo energetyczne kraju

Marcin Syguda21 sierpnia 2023