Iwanowice Małe

15-latka zginęła na przejściu

Policyjne zdjęcie miejsca wypadku z dnia, gdy do niego doszło.
POLICJA KŁOBUCK
15-latka zginęła na przejściu

ŚMIERĆ. W Iwanowicach Małych na przejściu dla pieszych zginęła nastolatka, potrącona przez samochód. Śmierć dziewczyny wstrząsnęła społecznością. Wszyscy znają to miejsce na drodze i wiedzą, że nie jest tu bezpiecznie – przede wszystkim ze względu na ograniczoną widoczność

Do tragedii doszło 5 stycznia kilka minut po godzinie 16. Kierująca oplem 40-letnia kobieta, jadąca drogą krajową nr 43 w kierunku Kłobucka, potrąciła 15-letnią dziewczynę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. I kierująca, i poszkodowana są mieszkankami powiatu kłobuckiego. 15-latka z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala w Częstochowie. Niestety nie przeżyła.

19 stycznia popularny program interwencyjny kanału informacyjnego telewizji publicznej przygotował relację o tej sprawie. Przedstawiciele lokalnej społeczności powiedzieli do telewizyjnej kamery, że od dawna zabiegają o to, aby przejście dla pieszych, które tu umożliwia dojście do przystanku autobusowego i jest używane nader często przez uczniów, zostało przynajmniej porządnie oświetlone. Postulowali też konieczność wykonania solidnej ścieżki pieszo-rowerowej. O jej brak nie obwiniają własnej gminy, która, jak padło w programie, obciążona jest „dokładaniem się” do inwestycji w drogi powiatowe. Tu jednak zarządcą drogi jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Mieszkańcy zwracali też uwagę, jak niebezpiecznie jest na tym skrzyżowaniu dróg do Iwanowic z „krajówką” – pierwszym od strony Krzepic. Do kolizji dochodzi tu często, bo skrzyżowanie jest ukryte za górką. Kierowcy wielokrotnie przekraczają ograniczenie do 70 km/h – i wjeżdżają na skrzyżowanie, gdzie tymczasem inne auta skręcają tu w drogi podporządkowane, wjeżdżają na „krajówkę” lub wręcz po prostu stoją, by przepuścić pieszych na przejściu. Mimo ponawianych apeli i mimo zwracania uwagi, jak bardzo jest tu niebezpiecznie – na naszych łamach pisaliśmy o tym nie raz – na miejscu ciągle jest tak samo. Co więcej, podczas programu telewizyjnego nie padły żadne informacje, że cokolwiek się zmieni. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Iwanowice Małe

Nakrętki zbierają też w Iwanowicach

Jarosław Jędrysiak16 kwietnia 2022

Jechał pijany i bez uprawnień

Jarosław Jędrysiak23 marca 2021

Nowy sprzęt dla OSP

Marcin Syguda18 marca 2021

„Mamy iść i się bić?”

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2017