ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Bezpieczeństwo w podróży kamperem

Podróże „mobilnym domem” z roku na rok stają się coraz popularniejsze.
Bezpieczeństwo w podróży kamperem

Podróże „mobilnym domem” z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Ludzie z różnych stron świata już dawno docenili wygodę i komfort podróżowania kamperem, teraz moda ta dotarła również do nas. Jest to doskonały sposób na zwiedzanie Polski czy Europy, trzeba się tylko do tego odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności warto zadbać o ubezpieczenie od nieszczęśliwych zdarzeń, które uchroni nas przed skutkami kradzieży czy wypadku.

Lepiej zapobiegać niż leczyć
Jazda kamperem to dość duży stres dla kierowcy szczególnie, gdy nie ma on dużego doświadczenia w prowadzeniu tego typu pojazdów. Aby odrobinę ukoić swoje nerwy, powinno się zawczasu pomyśleć o stosownym ubezpieczeniu, które zagwarantuje nam pomoc w razie wypadku i uratuje nasze wakacje przed zamianą w koszmar. W Wielkiej Brytanii są firmy specjalizujące się w ochronie kamperów takie jak Lancaster Insurance, oferujące kompleksowe pakiety ubezpieczeń znane pod nazwą Campervan insurance. Niestety oferty tego typu nie są jeszcze tak popularne na rynku polskim jak na brytyjskim, ale rosnące zainteresowanie karawaningiem sprawi, że rynek ubezpieczeń zacznie się zmieniać, dostosowując do potrzeb i oczekiwań podróżujących z domem na czterech kółkach.

Szczegóły przykładowej oferty znajdziesz na stronie https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/campervan-insurance/.

Sprawdź zanim wyruszysz w trasę
Z założenia podróże kamperem są długotrwałe, najbardziej wytrwali potrafią spędzić w trasie nawet kilka tygodni. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o stan techniczny pojazdu, by w trasie nie spotkała nas niemiła niespodzianka. Tyczy się to zarówno własnych kamperów, jak i wypożyczonych. Dlatego zanim ruszysz w drogę, sprawdź stan opon, hamulców i świateł. To pozwoli Ci uniknąć nieplanowanych postojów.

Przezorny zawsze ubezpieczony
Pomimo pozytywnego przejścia przeglądu technicznego i wyeliminowania wszelkich usterek, w trasie i tak może wydarzyć się awaria, z którą nie będzie można dalej jechać. Dlatego dobrze jest mieć pod ręką zestaw narzędzi, dzięki któremu być może uda się wyeliminować usterkę. Nie można też zapomnieć o zapasowym kole, żarówkach, przedłużaczu, trójkącie ostrzegawczym, apteczce i kamizelkach zapasowych dla kierowcy i dla wszystkich pasażerów. Prawdopodobnie większość tych rzeczy nie będzie Ci potrzebna, ale dobrze jest być przygotowanym na każdą ewentualność i nie musieć prosić o pomoc innych drogowców.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Inwestycje w Infrastrukturę Wodociągową w Gminie Panki

Jarosław Jędrysiak21 marca 2024

Nowe Inwestycje Infrastrukturalne w Gminie Panki na 2024 Rok: Budowa Lepszej Przyszłości

Jarosław Jędrysiak5 marca 2024

Ubezpieczeniowe ABC kierowcy – czyli kilka słów o OC samochodu

Redakcja30 listopada 2023

Kajaki – sport, rekreacja i przygoda na wodzie

Redakcja17 października 2023

Wspomnienie o zwyczajnym życiu Bolesława Solucha w 30-tą rocznicę śmierci

Redakcja30 listopada 2022

Zespół doradców, na których można polegać

Redakcja1 kwietnia 2022