Podłęże Szlacheckie

Sprzedadzą plac i zrobią boisko?

Jest szansa, że w Podłężu Szlacheckim uporządkują miejsce, gdzie będzie można aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Sprzedadzą plac i zrobią boisko?

INWESTYCJE. W gminie Przystajń też są po wyborach sołtysów i również tutaj z grona tych osób posypały się wnioski i propozycje. Jedna z nich dotyczy Podłęża Szlacheckiego –jest tam miejsce, które można by było zagospodarować z myślą zwłaszcza o młodym pokoleniu

– Koło przedszkola i straży jest dosyć duży plac do zagospodarowania. Chodzi o to, żeby tam zrobić duże boisko. To miejsce jest zarośnięte krzewami. Czy pan wójt mógłby pomóc to w jakiś sposób zagospodarować? – proponował na sesji sołtys.

Henryk Mach odniósł się do sprawy na gorąco. Okazuje się, że wybrzmiała ona nie po raz pierwszy.

– Zastanawialiśmy się nad tym na zebraniu sołeckim, na którym zresztą byliśmy wspólnie. Czekamy na decyzję o sprzedaży nieruchomości w Podłężu – odparł wójt.

Chodzi tu o lokal po przedszkolu. Dwa lata temu w zasadzie zapadła klamka w sprawie jego sprzedaży. Pisaliśmy o tym wówczas obszernie, bo decyzję poprzedziła dyskusja. Niedawno wójt Mach komunikował jednak, że gmina nie znajduje nabywcy dla tego obiektu. Teraz jednak podzielił się lepszymi wiadomościami.

– Pojawiło się bardzo zielone światło i ta sprawa teraz wygląda bardzo optymistycznie. Są osoby zainteresowane zakupem. Mam więc nadzieję i jestem przekonany, że sprzedamy tę nieruchomość – mówił o byłym przedszkolu wójt.

To z kolei ma dać szansę na zagospodarowanie terenu, o którym wspomniał sołtys.

– Gdy nieruchomość sprzedamy, będą dodatkowe wpływy i deklaruję, że jakąś kwotę wydzielimy na zagospodarowanie terenu, o którym pan sołtys mówił. Tak się umawiamy – zadeklarował wójt.

– Jest tam duży plac do grania w piłkę, w koszykówkę, wszystko stoi zaniedbane – dodał sołtys, niejako rysując dokładniej zakres spraw do załatwienia. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podłęże Szlacheckie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Podłęże Szlacheckie

Pijani zatrzymani dzięki obywatelskiej interwencji

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2021

No i mają chodnik

Jarosław Jędrysiak18 sierpnia 2020

Chodnik za ponad 150 tysięcy

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020