Podłęże Szlacheckie

No i mają chodnik

Mieli tu nawet symboliczne przecięcie wstęgi. No ale co się dziwić – cieszą się, że w końcu mają chodnik. Droga tu nie za szeroka, trochę kręta, a teraz piesi poczują się bezpieczniej.
No i mają chodnik

INWESTYCJA. Mieszkańcy Podłęża Szlacheckiego doczekali się oddania inwestycji, która będzie mieć wpływ na ich codzienne poczucie bezpieczeństwa. O budowie tego chodnika informowaliśmy już zresztą wcześniej i nie raz

– Radna Jadwiga Górnik i sołtys Marcin Wróbel byli inicjatorami i organizatorami oficjalnego otwarcia wybudowanego chodnika przy drodze powiatowej w Podłężu Szlacheckim. Mieszkańcy długo oczekiwali na realizację tej ważnej inwestycji – potwierdza sekretarz gminy Bogusław Leszczyński.
Gmina ma też łatwość wskazania powodów, dla których potrzebna inwestycja nie pojawiła się tutaj już przed laty. Po prostu brakowało miejsca na budowę chodnika. Najpierw trzeba było więc pozyskać grunty na poszerzenie pasa drogowego. A potem? Współpracowały tu dwa samorządy.
– Na mocy zawartego porozumienia powiat kłobucki wykonał projekt techniczny i zadeklarował kwotę 30 tysięcy złotych. Gmina Przystajń przeprowadziła budowę i pokryła resztę kosztów w kwocie 124 tysięcy złotych – dodaje Leszczyński.
Czy udział gminy to reszta kosztów, czy większość – może mniejsza o to w sytuacji, gdy efektem jest większe bezpieczeństwo mieszkańców. Roboty w terenie zrealizowała tu lokalna firma. Powstało 365 metrów chodnika. Podczas zainicjowanej uroczystości oddania inwestycji wójt Henryk Mach nie szczędził podziękowań dla tych, którzy przyczynili się do tego, że chodnik w Podłężu w końcu można było wybudować. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podłęże Szlacheckie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Podłęże Szlacheckie

Pijani zatrzymani dzięki obywatelskiej interwencji

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2021

Chodnik za ponad 150 tysięcy

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020

Sprzedadzą plac i zrobią boisko?

Jarosław Jędrysiak19 marca 2019