Podłęże Szlacheckie

Pijani zatrzymani dzięki obywatelskiej interwencji

Obaj nietrzeźwi, obaj zmieniali się za kierownicą. I jechali zygzakiem. Na szczęście ktoś zareagował. Bo zagrożenie było spore.
Pijani zatrzymani dzięki obywatelskiej interwencji

POLICJA. Odwaga i obywatelska postawa świadków doprowadziła do zatrzymania pojazdu, który jechał całą drogą i stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla innych. Winowajcom nie pomogła ucieczka. A powód dziwnego zachowania?

W niedzielę wieczorem zauważono w Podłężu Szlacheckim jadącego zygzakiem po drodze citroena. Reakcja świadka była odważna i właściwa. Po zatrzymaniu tego pojazdu i ocenieniu, że kierujący jest w stanie upojenia alkoholowego, świadek zabrał mu kluczyki. Tym samym uniemożliwił dalszą jazdę. O całym zdarzeniu została też zawiadomiona policja.
Dalszy bieg wydarzeń był dość szczególny.
– W pojeździe znajdowały się jeszcze inne osoby. Słysząc, że została powiadomiona policja, kierujący i pasażer uciekli z miejsca zdarzenia. Tożsamość mężczyzn została przez policjantów szybko ustalona. Okazali się nimi obywatele Ukrainy, którzy byli kompletnie pijani. Badanie alkomatem wykazało, że mieli w organizmie ponad 2 i ponad 3 promile alkoholu – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Gdy wytrzeźwieli, usłyszeli zarzuty.
– W toku czynności procesowych okazało się, że podczas jazdy zmieniali się za kierownicą i teraz obaj usłyszeli już zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności – dopowiada policjantka.
Kto wie, co by się stało, gdyby nie obywatelska interwencja i zakończenie dalszej jazdy samochodu z kierowcami w takim stanie. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podłęże Szlacheckie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Podłęże Szlacheckie

No i mają chodnik

Jarosław Jędrysiak18 sierpnia 2020

Chodnik za ponad 150 tysięcy

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020

Sprzedadzą plac i zrobią boisko?

Jarosław Jędrysiak19 marca 2019