Wręczyca Wielka, powiat

Chłodny Dzień Strażaka

To oni są w tym dni najważniejsi: strażacy. Ci, którzy jeździli dawniej i jeżdżą dziś na akcje, a niekoniecznie celują w związkowe funkcje.
KRZYSZTOF ŚWITALSKI
Chłodny Dzień Strażaka

DZIEŃ STRAŻAKA. Pogoda pomogła w tym, by Powiatowy Dzień Strażaka, który co roku świętują nasze OSP, tym razem nie udał się tak, jak zawsze

OSP pełnią ważną rolę w strukturze bezpieczeństwa, a w mniejszych miejscowościach są czasem jedyną lub główną organizacją społeczną działającą na rzecz własnej społeczności. Taki Powiatowy Dzień Strażaka jest więc świętem i tych, którzy noszą mundury OSP, i poniekąd tych, dla których ci pierwsi ochotniczo służą. Także dlatego miejsce organizacji powiatowych obchodów ciągle się zmienia – każde z miejsc, w których je urządzano, zasługuje na taką uwagę. W tym roku wybrano Wręczycę Wielką. Rozpoczęto uroczystym przemarszem z pocztami sztandarowymi i orkiestrą. Trasa wiodła ze stadionu na plac w środki wsi. Tam odbyła się oficjalna część obchodów, podczas której wręczono odznaczenia strażakom i samorządowcom. Tych ostatnich tradycyjnie na strażackie święto zjechało się wielu, a że wybory za pasem – nie zabrakło też działaczy z regionu.

Mniej udała się natomiast artystyczna część imprezy, w której planowano m.in. występy kół gospodyń oraz chóru Con Amore. Dość powiedzieć, że programu artystycznego nie zrealizowano zgodnie z planem. W mediach społecznościowych można znaleźć opinie, że to głównie dlatego, że zabrakło widzów: pogoda nie skłoniła do przybycia dużej liczby mieszkańców, a goście oficjalni zamiast występów wybrali zapewne dogodniejsze w taką pogodę miejsca niż te pod sceną, pod gołym niebem. Krótko mówiąc: tym razem nie wszystko wyszło tak, jak powinno. I chłodny klimat na pewno dał o sobie znać. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka, powiat

Stowarzyszenie Aktywna Jura dla kombatantów

Redakcja24 grudnia 2020

W końcu montaż defibrylatorów

Jarosław Jędrysiak8 grudnia 2020

Piętnasty festiwal folkloru

Jarosław Jędrysiak5 października 2020

Nie masz numeru, to zabulisz

Jarosław Jędrysiak19 maja 2020

Nie żyje Władysław Kłak, który „piłkę nożną kochał miłością platoniczną”

Stanisław Wrzesiński15 maja 2020