Lgota

Urządzają motocross na dziko

Sołtys przedstawił kolejny problem, jaki Lgota ma z pobliskimi wyrobiskami po żwirowni. Tym razem miejsce stało się areną dla motocrossu „na dziko”. Motory nie są ciche. A hałas ludzi złości.
Urządzają motocross na dziko

PROBLEM. W znajdującej się w pobliżu Lgoty żwirowni często pojawiają się ostatnio zmotoryzowani goście, których nikt nie zapraszał. Urządzając sobie tam wyścigi, powodują niemiłosierny hałas, który przeszkadza mieszkańcom miejscowości

Mieszkańcy Lgoty mają pod bokiem dawne wyrobiska po wydobywaniu surowców mineralnych. I często pojawia się przez to jakiś powód „bólu głowy”. O tym najnowszym mówił we wtorek na sesji rady miejskiej sołtys wsi. – Chciałbym powiadomić pana burmistrza i szanowną radę o zaistnieniu sytuacji na terenie byłej żwirowni. W pobliżu budynków odbywają się rajdy motorowe. Czynią ogromny hałas i zakłócają spokój mieszkańców – zgłosił Lech Chłąd.

Nikt tu do tej pory nie siedział z założonymi rękami i nie czekał, aż problem się sam rozwiąże. Jak poinformował sołtys, w poniedziałek mieszkańcy nie wytrzymali i wezwali policję. Sołtys liczy jednak, że lokalni decydenci podejmą działania, które zniechęcą miłośników motocrossu do tych – jak je nazwał sołtys – rajdów. Zwłaszcza że wydaje się, iż wszystko to odbywa się „na dziko”. A i na terenie naszego powiatu głośno było o miejscach, gdzie tego rodzaju sport motorowy można było uprawiać bez wchodzenia w konflikt z mieszkańcami pobliskich domostw. Apelu sołtysa o zajęcie się sprawą wysłuchał obecny na sesji przedstawiciel policji, a przewodniczący Józef Batóg wyraził przekonanie, że jest to jednoznaczne z tym, iż policja zajmie się tym motocorssem „na dziko”. Zapewne to jednak nie wszystko, czego oczekiwaliby mieszkańcy – bo sołtys wrócił do tematu jeszcze raz w dalszej części obrad. Dodał, kto uprawia ten hałaśliwy proceder.

– To jest kilka grup, które przywożą różne motory na lawetach. No po prostu fruwają – opisał obrazowo to, co motocykliści robią na terenie żwirowni.

Nie dziwimy się, że mieszkańcom to przeszkadza i że mogą mieć nawet pewne obawy. Czy ktoś skutecznie stanie po ich stronie? (jar)

3 komentarze

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lgota

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Lgota

Światła w Lgocie już przesądzone

Jarosław Jędrysiak30 kwietnia 2023

W Lgocie odbył się szkolny Bieg Papieski

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2022

Jest nowa sołtyska

Jarosław Jędrysiak27 czerwca 2021

Ogromna dziura zagraża kierowcom

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2021

Z trzema promilami po autostradzie

Jarosław Jędrysiak22 stycznia 2021

Walnął autem w płot

Jarosław Jędrysiak28 lipca 2020