Opatów, Wilkowiecko

To już 50 lat!

Gmina podejmowała jubilatów w stylowym zajeździe.
To już 50 lat!

UROCZYSTOŚĆ. W gminie Opatów obchodzono uroczyście złote gody par małżeńskich zamieszkałych w tutejszych miejscowościach. Jubilatom przyznano tradycyjne z tej okazji odznaczenia

Podniosła ceremonia odbyła się w uroczej dużej sali zajazdu przy drodze z Opatowa do Waleńczowa. Przybyło na nią liczne grono jubilatów – osób, które zawierały związek małżeński przed półwieczem. Zgodnie z tradycją jest to zawsze okazja do świętowania w ramach oficjalnej, gminnej uroczystości. W gminie Opatów wybierają w tym celu urokliwą reprezentacyjną salę balową w miejscowym zajeździe. Dbają też nie tylko o podniosły nastrój, ale i o pyszną strawę, o oprawę muzyczną, obecność zawodowego fotografa z pobliskich Krzepic i zawiadamiają prasę. „Gazeta Kłobucka” mogła więc kolejny raz gościć na tej wyjątkowej dla gminy Opatów uroczystości.
Najważniejszym punktem programu obchodów gminnych złotych godów jest zawsze wręczenie odznaczeń. Te – noszące nazwę Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – przyznaje jubilatom Prezydent RP. Oczywiście na podstawie wniosków, do których odpowiednie dane zgłaszają gminy. To w gminach odbywa się następnie wręczenie odznaczeń. A prezydenta reprezentują w tej roli główni gminni urzędnicy. Tym razem małżonków, którzy razem przeżyli pół wieku, dekorowali więc wójt Bogdan Sośniak i przewodniczący rady gminy Mirosław Szewczuk – w obecności przedstawicieli urzędu gminy i szefującej miejscowemu urzędowi stanu cywilnego Iwony Karkowskiej. Jubilatów obdarowywano także miłymi upominkami – w imieniu całej gminy.
Jeśli mamy zachować ścisłość, musimy dodać, że w tym roku honorowano jubilatów, którzy pobrali się w 1969 roku, ale i kilka par małżeńskich, które ślub brały rok wcześniej. Tak się zdarza w wielu gminach. Najważniejsze jest to, by nikt z jubilatów nie czuł się pominięty niezależnie od okoliczności losowych. Grono obchodzących złote gody było więc tym razem nadzwyczaj liczne – aż 32 pary. Każdą z tych osób wymieniamy w treści zaraz obok tego artykułu.
ZŁOTE GODY OBCHODZILI: (ślub w 1968 roku)
Stanisława i Antoni Biernaccy, Halina i Stanisław Biernaccy, Zenona i Tadeusz Gabrysiakowie, Irena i Zenon Heluszkowie, Anna i Bolesław Kasprzakowie, Kazimiera i Kazimierz Koszczykowie, Krystyna i Stanisław Macherzyńscy, Teresa i Stanisław Matychowie, Zofia i Zdzisław Mazurkowie, Anna i Józef Pawelakowie, Stanisława i Mieczysław Sołtysiakowie, Zdzisława i Stanisław Sośniakowie.
(ślub w 1969 roku)
Ewa i Józef Wąsińscy, Krystyna i Jan Bukalscy, Teresa i Henryk Desperakowie, Teresa i Zygmunt Desperakowie, Kazimiera i Zenon Kistelowie, Janina i Stanisław Kłudkowie, Zenobia i Zygmunt Kowalikowie, Wanda i Kazimierz Kubiccy, Irena i Kazimierz Nowakowie, Alfreda i Stanisław Olszewscy, Danuta i Zenon Pokorowie, Halina i Edward Polisowie, Henryka i Tadeusz Puchałowie, Halina i Władysław Rzepkowie, Bogumiła i Eugeniusz Skwarowie, Zenona i Edward Sośniakowie, Maria i Edward Srokowie, Janina i Henryk Szczypiórowie, Irena i Władysław Szewczykowie, Irena i Stanisław Zającowie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opatów, Wilkowiecko

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Opatów, Wilkowiecko

Prace przy żłobku ruszają

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Gmina planuje redukcję szkoły i nowy żłobek

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2022