Wręczyca Wielka

Czołówka na Częstochowskiej

Według wstępnych ustaleń młodzian za sterami bmw uderzył w audi prowadzone przez seniora.
Czołówka na Częstochowskiej

POLICJA. W zeszły piątek doszło do poważnego wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej we Wręczycy Wielkiej

Siódmego lutego około 9 rano na ul. Częstochowskiej we Wręczycy Wielkiej doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów.
– Ze wstępnych ustaleń policjantów obrażenia ciała wymagające dłużz drogówki wynika, że 20-letni kierowca bmw nie dostosował prędkości do panujących warunków i doprowadził do czołowego zderzenia z audi, którym kierował 60-letni mężczyzna. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na skutek zderzenia obrażeń ciała doznał starszy z mężczyzn, który z miejsca zdarzenia został zabrany do częstochowskiego szpitala – referuje rzecznik policji, mł. asp. Kamil Raczyński.
Na drodze wojewódzkiej okresowo konieczne było wprowadzenie wahadłowego ruchu pojazdów. To dlatego, że na miejscu podjęto niezbędne czynności dochodzeniowe. Postępowanie toczy się pod nadzorem prokuratury. Szczegółami zajmą się powołani w sprawie biegli. Wnioski dla kierowców można wyciągnąć już na podstawie wstępnych ustaleń policji: nadmierna prędkość połączona ze złymi warunkami drogowymi i kiepskimi umiejętnościami młodego kierowcy, zasiadającego za kierownicą auta marki, która wprost kojarzy się z piratowaniem – to przepis na niejedną drogową tragedię. Uważajmy, jak jeździmy. Uważajmy też na nieodpowiedzialne osoby za sterami innych pojazdów.
– Po raz kolejny apelujemy do kierowców, szczególnie tych z niewielkim doświadczeniem, aby podczas jazdy potrafili dostosować prędkość do nieraz trudnych warunków drogowych. Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego – podsumowuje Raczyński.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Nasi na Planecie Energii

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Sukces mażoretek

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023

Pozytywni warcabiści

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2023

Będą wymieniać wodomierze

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2023