Rębielice Królewskie

Podpalił butlę z gazem

50-latek w pewnym sensie miał szczęście, bo mógł się wysadzić w powietrze. Dokonał kradzieży, spowodował pożar – możliwe, że dostanie parę lat odsiadki. Policji już wcześniej był, jak to się mówi, „dobrze znany”.
Podpalił butlę z gazem

POLICJA. Przypomniało nam się stare hasło o zapałkach niebezpiecznych w rękach dzieci. Tu zapalniczkę trzymał w ręku dorosły. Ale… najwyraźniej też niewiele myślał. No i do tego sięgał po cudze

Czasem dzieją się u nas rzeczy, które pasowałyby do programu satyrycznego – gdyby tylko nie stały za nimi szkody i czyny prawnie zabronione. Coś w tym rodzaju wydarzyło się w nocy z piątku na sobotę w Rębielicach Królewskich. Do służb wpłynęło zgłoszenie, że jest pożar butli z gazem na terenie tutejszej parafii św. Rocha. Szybko na miejscu pojawili się strażacy, a wkrótce także policjanci, którzy mieli za zadanie zbadać, jakie są przyczyny i okoliczności tego pożaru.
Szybko okazało się, że doszło tu nie tylko do pożaru, ale i do kradzieży butli z gazem, która była podłączona do sieci grzewczej.
– Śledczy szybko wytypowali, namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który mógł mieć związek ze zdarzeniem.
Zatrzymanym okazał się 50-letni mieszkaniec gminy Popów, który jest dobrze znany kłobuckim stróżom prawa – podaje rzeczniczka kłobuckiej komendy policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz. Powody zaprószenia ognia są, jak wstępnie ustalono, kuriozalne. – Okazało się, że do pożaru doszło „przypadkiem”, kiedy mężczyzna użył zapalniczki do oświetlenia miejsca, z którego wypiął butlę z gazem – dodaje rzeczniczka.
To cud, że to wszystko tam nie wyleciało w powietrze razem ze złodziejem, który się połakomił na butlę z gazem. Mężczyźnie grożą teraz zasłużone konsekwencje. Już usłyszał zarzuty związane z dokonaną kradzieżą i spowodowaniem pożaru. Grozi mu kilka lat za kratkami. Oczywiście stanie przed sądem.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rębielice Królewskie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Rębielice Królewskie

Prokuratura o wypadku lotniczym w Rębielicach

Jarosław Jędrysiak2 października 2023

W Rębielicach Królewskich trwa budowa kanalizacji

Jarosław Jędrysiak6 września 2023

Kanalizacja dla Rębielic

Jarosław Jędrysiak19 listopada 2022

Spadł samolot. Dwie osoby nie żyją

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2022

Zaczną rozbierać Rębielską Górę

Jarosław Jędrysiak17 sierpnia 2020

Finisz remontu ośrodka

Jarosław Jędrysiak8 maja 2020