Powiat

Mamy zakażonych w powiecie?

Mamy osobę z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. ARCH.
Mamy zakażonych w powiecie?

KORONAWIRUS. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kłobucku podaje informacje dotyczące obecnego zagrożenia konornawirusem SARS-CoV-2 na terenie naszego powiatu

Dane, które tu podajemy, dotyczą stanu aktualnego na wtorek na godzinę 13.30. Jak zgodnie z nimi wygląda aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie kłobuckim?
Mamy jedną osobę hospitalizowaną z powodu podejrzenia zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Zwróćmy uwagę – mowa w tej chwili o podejrzeniu takiego zakażenia. Cztery osoby zgodnie z decyzją administracyjną zostały poddane kwarantannie. Dodatkowo pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 81 osób. Jest to spora grupa, która znajduje się w zakresie zainteresowania służb sanitarnych, co oczywiście nie oznacza, że u którejkolwiek z tych osób zostanie stwierdzone zakażenie koronawirusem.
Liczba potwierdzonych zakażeń w kraju przekroczyła już dawno 200. Kwarantanna dotyczy ponad 10 tys. osób. Pod obserwacją przebywa trzy razy tyle. W województwie śląskim wg stanu na czas wydania komunikatu naszego Sanepidu były 23 potwierdzone zakażenia SARS-CoV-2. Wiadomo, że 5 z nich odnotowano w Zawierciu. W ostatnich dniach nie podaje się już dokładnej lokalizacji zakażeń – wśród wspomnianych 23 takich o niesprecyzowanej lokalizacji jest w naszym województwie już 5.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024