Powiat, region

Koronawirus w powiecie kłobuckim!

ARCH.
Koronawirus w powiecie kłobuckim!

KORONAWIRUS. Kłobucki sanepid upublicznia obecnie szczegółowe dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie. Również z podziałem danych na poszczególne gminy – co pozwala ocenić zagrożenie również na tym lokalnym poziomie. Codzienne dane udostępniane są też dla całego obszaru województwa. Jaki jest realny stan epidemii u nas – w gminach, w powiecie, w regionie?

Uważamy, że to ważne, iż podaje się informacje szczegółowe, dotyczące poszczególnych gmin. Informacja, że w danej gminie są osoby zakażone, może mieć działanie profilaktyczne – może skłonić zdrowego jeszcze mieszkańca do rezygnacji z niepotrzebnego pójścia do sklepu czy na spacer. Może też sprawić, że każdy, kto musi opuścić „celę” czterech ścian mieszkania, będzie zachowywał szczególną ostrożność i nie będzie lekceważył ryzyka zarażenia się SARS-CoV-2. Dane dotyczące gmin mogą więc pomóc w ograniczeniu szerzenia się zakażeń. Największą naszą tarczą służącą obronie przed epidemią jest bowiem wiedza. I ostrożność – wynikająca z wiedzy na temat zagrożenia.
Według danych najświeższych w momencie przygotowania tego numeru (ze środy po południu) mamy w powiecie 4 osoby zarażone koronawirusem. Po kilku dniach przerwy właśnie w środę podano informację o czwartej zarażonej osobie. O wyzdrowienie walczą mieszkańcy trzech gmin: po jednej osobie z gmin Opatów i Wręczyca Wielka i dwie osoby z gminy Kłobuck. Dobrą informacją jest ta, iż obecnie nie ma u nas innych osób, które byłyby hospitalizowane z podejrzeniem koronawirusa. 59 mieszkańców objęto natomiast kwarantanną na mocy decyzji sanepidu, a dodatkowo 308 profilaktyczną kwarantanną w związku z ich powrotem z zagranicy (tak się dzieje zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami). Wśród osób objętych kwarantanną znajdują się mieszkańcy wszystkich gmin powiatu kłobuckiego. Potencjalne zagrożenie może być więc blisko – i nie należy tego ryzyka lekceważyć. Dodatkowo 179 osób znajdowało się w środę pod nadzorem epidemiologicznym.
W województwie śląskim wciąż jeszcze rośnie liczba osób, u których wykryto zakażenie koronawirusem. W środę było takich osób 629 – o 28 więcej niż dobę wcześniej. Do środy aż 33 mieszkańców województwa zmarło w związku z zakażeniem koronawirusem.
Wybrane kluczowe dane prezentujemy na specjalnie dla naszych Czytelników przygotowanych grafikach.
grafika1
Osoby zakażone koronawirusem w powiecie kłobuckim
(im intensywniejszy kolor czerwony, tym więcej)

grafika2
Liczba osób objętych kwarantanną

grafika3
Liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym

grafika4
Osoby zarażone koronawirusem w bliskim regionie
(im intensywniejszy kolor różowy, tym więcej)

grafika5
Wzrost liczby zakażonych w województwie śląskim w ostatnich dniach

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, region

Szukają dzierżawców MOP-ów przy autostradzie

Jarosław Jędrysiak16 maja 2022

Możemy zawalczyć o szlaki rowerowe

Jarosław Jędrysiak15 września 2021

Mierzą w wielu miejscach

Jarosław Jędrysiak8 maja 2021

Ranking samorządowych inwestycji

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2020

Wypadków mniej, ale zabitych więcej

Jarosław Jędrysiak12 sierpnia 2020

Dwa nowe zakażenia w powiecie

Jarosław Jędrysiak31 marca 2020