Powiat, region

Wypadków mniej, ale zabitych więcej

Na mapie Polski przybywa czarnych punktów. To miejsca śmiertelnych wypadków. Tylko z okresu tegorocznych wakacji. Dobra pogoda – wbrew pozorom – wcale nie sprzyja bezpieczeństwu.
Wypadków mniej, ale zabitych więcej

BEZPIECZEŃSTWO. Na mapie Polski przybywa czarnych punktów – miejsc śmiertelnych wypadków drogowych. W pierwszej połowie wakacji uniknęliśmy takich tragedii na terenie powiatu kłobuckiego. Ale już w województwie było ich po prostu za dużo

Policja co roku uruchamia mapę wypadków w okresie wakacji. Na terenie kraju praktycznie co dzień przybywa takich czarnych punktów. W ciągu 33 dni wakacji – a więc w ich połowie – na drogach naszego województwa doszło do 232 wypadków drogowych, w których zginęło 19 osób, w tym 6 motocyklistów, 5 pieszych, 4 rowerzystów, 3 użytkowników samochodów i 1 motorowerzysta. Rannych zostało aż 270 osób. Statystyki te nieco różnią się od ubiegłorocznych. – W ubiegłym roku, w pierwszej połowie wakacji, wypadków było 293, śmierć poniosło 16 osób, a 375 zostało rannych – podaje dla porównania rzecznik kłobuckiej policji, mł.asp. Joanna Wiącek-Głowacz. Mamy więc w tym roku niby mniej wypadków, ale więcej ofiar śmiertelnych. Trudno więc powiedzieć, że jest lepiej niż rok temu. Szczęśliwie statystyki dla naszego powiatu na razie nie są jeszcze tak fatalne.
Co powoduje te wypadki? Wydawałoby się, że w okresie wakacji drogi są bardziej bezpieczne niż w warunkach panujących na nich w innych porach roku. Tymczasem to założenie jest błędne.
– Okazuje się, że do najpoważniejszych wypadków dochodzi, wbrew temu co mogłoby się wydawać, wtedy, gdy panują dobre warunki atmosferyczne i jest słoneczna pogoda. Od soboty, kiedy na niebie dominuje słońce, na drogach naszego województwa zginęło aż 8 osób. Gdyby więc nie ostatnie dni, to bilans pierwszej połowy wakacji byłby zdecydowanie korzystniejszy – dodaje przedstawicielka policji. (jar)

mapa

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, region

Szukają dzierżawców MOP-ów przy autostradzie

Jarosław Jędrysiak16 maja 2022

Możemy zawalczyć o szlaki rowerowe

Jarosław Jędrysiak15 września 2021

Mierzą w wielu miejscach

Jarosław Jędrysiak8 maja 2021

Ranking samorządowych inwestycji

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2020

Koronawirus w powiecie kłobuckim!

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2020

Dwa nowe zakażenia w powiecie

Jarosław Jędrysiak31 marca 2020