Powiat, Kłobuck

Znów 7 chorych. Koronawirus nie odpuszcza

Nowe zakażenie odnotowano w gminie Kłobuck. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Znów 7 chorych. Koronawirus nie odpuszcza

W niedzielnym komunikacie kłobucki sanepid informuje, że liczba osób w powiecie, u których stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2, znów wzrosła do siedmiu

Mieliśmy już siedmiu chorych w powiecie, potem krótko sześciu – bo u jednej osoby ustąpiły objawy choroby – a teraz znów mamy siedmiu. Choroba nie odpuszcza niezależnie od tego, że czasem mamy powody do optymizmu.
Nowe potwierdzone zakażenie odnotowano w gminie Kłobuck. Mamy więc aktualnie 4 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem w gminie Kłobuck i po jednej w gminach Wręczyca, Opatów i Miedźno. Nadal mamy tylko jednego ozdrowieńca – czyli osobę, u której objawy ustąpiły. 5 kolejnych osób – trzy z gminy Kłobuck i po jednej z gmin Popów i Przystajń – są obecnie hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia. Często podejrzenia te nie potwierdzają się, więc stale jest szansa, że liczba chorych jednak nie wzrośnie poprzez dopisanie do ich grona kogoś z obecnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia.
54 osoby w powiecie objęte są kwarantanną wyznaczoną decyzją służb sanitarnych. Osoby takie są obecnie w 7 gminach – w każdej poza Krzepicami i Lipiem. Dodatkowo 227 osób ma kwarantannę w związku z powrotem z zagranicy. To mieszkańcy wszystkich gmin powiatu. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 141 osób.
W kraju liczba chorych przekroczyła 9 tys. osób. W województwie śląskim – 1,4 tysiąca. W Polsce zmarło już 350 osób, w naszym województwie – 144. w powiecie ten ostatni, najtragiczniejszy bilans jak dotąd wynosi zero. I oby tak pozostało. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, Kłobuck

Wojewoda odwiedził powiat

Jarosław Jędrysiak7 sierpnia 2022

Są nagrody dla urzędników!

Jarosław Jędrysiak29 stycznia 2022

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Marcin Syguda27 stycznia 2022

Reżim sanitarny w starostwie to fikcja?

Jarosław Jędrysiak17 stycznia 2021

Chcą dalszej rozbudowy pracowni CNC

Jarosław Jędrysiak23 czerwca 2020

ZOZ bez wicedyrektorki

Jarosław Jędrysiak26 września 2018