Region

Asfaltują węzeł Blachownia

Węzeł w Blachowni ma być gotowy na wakacje. Dla południowej części powiatu to najbliższy węzeł na A1. GDDKiA
Asfaltują węzeł Blachownia

INWESTYCJA. Blisko finału są roboty na dość trudnym technicznie węźle A1 w Blachowni

Co prawda w powiecie kłobuckim mamy już możliwość korzystania z autostradowego węzła w Lgocie, ale i węzeł Blachownia jest z perspektywy mieszkańców powiatu potrzebny, bo z okolic Wręczycy czy Przystajni bliżej może być właśnie tam. Już w końcu ubiegłego roku drogowy zapowiadali, że budowa tego węzła wymagała poradzenia sobie z dość trudną jego lokalizacją z punktu widzenia potrzebnych rozwiązań konstrukcyjnych. Wcześniej, zgodnie z zapowiedziami, oddano do użytku węzeł w Lgocie. A koło Blachowni prace musiały trwać dalej.
Obecnie katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że na węźle Blachownia trwają właśnie prace polegające na wykonaniu nawierzchni asfaltowych. Powstaje też rondo, chodniki, elementy odwodnienia i szereg innych składowych drogi. Kolejne etapy realizacji będą podejmowane w maju.
– Podejmujemy działania, aby do wakacji kierowcy mogli korzystać z węzła Częstochowa Blachownia – podają służby prasowe GDDKiA.
Zbliża się też zakończenie dodatkowych prac na autostradowej obwodnicy Częstochowy – tych, które kontynuowano już po oddaniu drogi do dyspozycji kierowców. Chodzi tu m.in. o ekrany akustyczne, panele przeciwolśnieniowe, oświetlenie węzłów. Do realizacji pozostają jeszcze drogi serwisowe i technologiczne, MOP I Gorzelanka Wschód i Zachód, MOP II Wierzchowisko Wschód i MOP III Zachód oraz Obwód Utrzymania Autostrady Lgota. No i trochę dodatkowych spraw. Na koniec pozostanie wprowadzenie docelowej już organizacji ruchu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024