Polityka

A gdyby wybory odbyły się normalnie?

Redakcja Oko.press przygotowała sondaż odnośnie do tego, jaki byłby wynik głosowania, gdyby odbyło się ono tradycyjnie w lokalach wyborczych, po zakończeniu pandemii. ARCH.
A gdyby wybory odbyły się normalnie?

WYBORY. W wyborach, które zostałyby przeprowadzone w normalnym trybie po zakończeniu pandemii, prezydent Andrzej Dyda nie uzyskałby reelekcji w pierwszej turze – wynika z sondażu przeprowadzonego przez portal OKO.press

Pierwszego maja OKO.press opublikowała sondaż dotyczący tego, jaki byłby wynik głosowania w tzw. wyborach korespondencyjnych. Według badania prezydent Andrzej Duda wygrałby I turę, uzyskując 63 propc. poparcia. Za nim uplasowałby się Szymon Hołownia (11 proc.), a ostatnia byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska – tylko 2 proc poparcia.
Teraz redakcja Oko.press przygotowała sondaż odnośnie do tego, jaki byłby wynik głosowania, gdyby odbyło się ono tradycyjnie w lokalach wyborczych, po zakończeniu pandemii.
– Jak widać, w normalnych wyborach po zakończeniu epidemii Duda nie miałby co marzyć o zwycięstwie w I turze, ale Kidawa-Błońska (7 proc.) wciąż wypada fatalnie: przegrywa z rewelacją kampanii, Szymonem Hołownią (15 proc.), a także z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (12 proc.). Statystycznie remisuje z Robertem Biedroniem i Krzysztofem Bosakiem (obaj po 6 proc.) – podaje OKO.press. (as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polityka

Więcej w Polityka

Na czele CBA już nie nasz krajan

Jarosław Jędrysiak13 stycznia 2024

W powiecie – Duda, w Kłobucku – Trzaskowski

Jarosław Jędrysiak13 lipca 2020

„Skubanie samorządów”

Jarosław Jędrysiak26 grudnia 2019

Kiepura będzie jedynką PSL?

Ewa Chojnacka3 sierpnia 2019

Sądel już nie kieruje lubelskimi lasami

Jarosław Jędrysiak19 lutego 2019

Kto idzie po wójta i burmistrza

Jarosław Jędrysiak22 lipca 2018