Truskolasy

Wyrzucał śmieci z ciągnika na drogę

I dziwić się potem, że w Częstochowie mówią o nas: „Skolonizowany Kawałek Lasu” – gdy się widzi takie historie, jak ta właśnie... POLICJA KŁOBUCK
Wyrzucał śmieci z ciągnika na drogę

POLICJA. W poniedziałek tuż przed południem na policyjnej dyżurce zadzwonił telefon. Historia, którą usłyszał obsługujący zgłoszenia policjant, brzmiała nieco absurdalnie – ktoś wyrzuca na drogę śmieci, jadąc ciągnikiem

– Poinformowano nas, że ulicą Dębieczną w Truskolasach jedzie ciągnik rolniczy bez rejestracji. Z przyczepką pełną śmieci. A kierowca wyrzuca te śmieci wprost na drogę – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Oczywiście na miejsce skierowano od razu policjantów z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej. Jakkolwiek dziwne by się mogło wydawać zachowanie człowieka opisane w zgłoszeniu, mundurowi z patrolu potwierdzili, że miało miejsce.
– Funkcjonariusze zauważyli rozrzucone na drodze opony i kineskop, a w niewielkiej odległości od nich ciągnik rolniczy, którego kierowca, już na drodze polnej, kontynuował wyrzucanie różnych przedmiotów z przyczepki – opisuje dalej rzeczniczka policji.
Chwilę potem policjanci już byli przy ciągniku i zatrzymali jego kierowcę. To, jak się okazało, 51-letni mieszkaniec gminy Wręczyca. Dali mu dmuchnąć w alkomat. Zaskoczenia nie było. Ponad 3 promile. I to nie wszystko.
– Policjanci ustalili, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, a ciągnik, którym jechał, był bez rejestracji – dorzuca oficer prasowy.
Cóż, teraz pora na finał, który dla „pomysłowego” traktorzysty wesoły raczej nie będzie. Zajęli się nim śledczy z wręczyckiego komisariatu, a sprawa trafi też do wymiaru sprawiedliwości. 51-latkowi grozi solidna grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów (który wiąże się z jeszcze surowszymi konsekwencjami, gdyby go naruszył). Nie jest wykluczone nawet kilka lat odsiadki. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Truskolasy

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Truskolasy

Auto potrąciło nastolatka

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2024

Odblaski noszą wszyscy

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2023

Szkolna sala relaksu

Jarosław Jędrysiak2 listopada 2023

Nowe źródło ciepła dla przedszkola

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Gminne bieganie już po raz 44.

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2023

Licealistka z Truskolas najlepsza w Polsce z języka niemieckiego

Marcin Syguda19 maja 2023