Krzepice

Będą robić Prusa i Orzeszkowej

Dwie osiedlowe uliczki do przyszłego roku będą wybrukowane i nabiorą w końcu miejskiego wyglądu. Z oczywistą korzyścią dla mieszkańców.
Będą robić Prusa i Orzeszkowej

INWESTYCJA. Dwie ulice w północnej części miasta, boczne od ulicy Baczyńskiego, mają być przebudowane w ramach inwestycji, na którą właśnie ogłoszono przetarg

W tej osiedlowej części miasta, tuż obok obwodnicy, obie ulice dotąd pozostają drogami bez odpowiedniej dla miasta nawierzchni. Ponieważ znajdują się pomiędzy domami mieszkalnymi, gdzie ruch ma charakter właściwy dla osiedla, będą wykonane z kostki betonowej. Orzeszkowej na odcinku 188 metrów, a Prusa na odcinku 142 metrów. Dojdzie też niezbędne odwodnienie.
Mimo stosunkowo niedużego zadania (budowy dróg często dotyczą znacznie większych odcinków), zadanie to rozplanowano na dwa sezony, czyli na ten i na przyszły rok. Na powody dość jasno wskazuje oferta przetargowa. W roku bieżącym może być wykonana taka część robót, która będzie miała wartość góra 125 tysięcy złotych. Po nowym roku będzie oczywiście nowy budżet. Przebudowa Prusa i Orzeszkowej to część większego zadania, które miasto swego czasu ujęło w jeden projekt – obejmujący też ulice Konopnickiej, Asnyka, Reymonta i Norwida. Wszystkie są położone w tej samej osiedlowej części miasta i są takimi właśnie krótkimi ulicami, przy których w ostatnich latach i dekadach intensywnie rozwijała się prywatna zabudowa mieszkalna. Można by więc rzec, że mieszkańcy, którzy pobudowali się tu tak trochę w polu, teraz doczekają się drogowej infrastruktury godnej osiedla.
Dokładniej koszty inwestycji będą znane po 10 czerwca. Sama przebudowa ulic ma się odbyć potem w okresie dziesięciu miesięcy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024