Pozostałe artykuły

Wakacyjne kursy angielskiego dla przedszkolaków, czy warto?

ARCH.
Wakacyjne kursy angielskiego dla przedszkolaków, czy warto?

Nadchodzące wakacje to dla przedszkolaków i uczniów moment, na który czekali cały rok szkolny. Koniec zajęć i obowiązkowych oraz dodatkowych lekcji. Czas na odpoczynek i możliwość dowolnego wykorzystania wolnych dni. Bezdyskusyjnie czas na regenerację należy się każdemu – tym młodszym, jak i starszym przedszkolakom i uczniom. Wielu przedszkolaków uczy się języka angielskiego. Oczywiście – im też należy się przerwa, jednak w przypadku nauki języka nie powinna ona być zbyt długa. Czy i dlaczego warto kontynuować naukę języka angielskiego dla przedszkolaków we wakacje?

Wakacyjny kurs angielskiego – przerwa jest dobra dla wszystkich
Bez względu na wiek ucznia, każdy z nich potrzebuje odpoczynku. Dwutygodniowa regeneracja pozwala nie tylko odpocząć fizycznie, ale też psychicznie. To czas, kiedy wracają chęci, siły i energia do nauki. Niestety, zbyt długi odpoczynek wpływa niekorzystnie na dalszą naukę – nie tylko zniechęca do ponownego poznawania nowego języka, ale też może sprawić, że maluszek zapomni to, co do tej pory się nauczył. Pamiętajmy, że mózg najmłodszych chłonie jak gąbka, ale wymaga regularnego kontaktu z treścią.

Wakacyjna nauka = powtórki
W trakcie wakacji warto postawić na solidną powtórkę materiału zdobytego w ciągu roku szkolnego. Część dzieci w tym czasie mogło opuścić niektóre lekcje, a tym samym nie opanować zagadnień na pożądanym poziomie. Niestety, braki na tym etapie mogą powodować trudności w dalszej nauce. Dość często tematy warte ponownego przerobienia można zweryfikować poprzez przeprowadzenie testu końcowego – oczywiście, w przypadku przedszkolaków dopasowanego do ich możliwości. I tu z pomocą przychodzi wakacyjny kurs języka angielskiego dla przedszkolaków. Pozwala on nie tylko zdobyć nową wiedzę, ale też utrwalić treści przyswojone w trakcie roku szkolnego. Nowa słownictwo, gramatyka – wszystko to, co jest potrzebne do przejścia na kolejny etap nauki.

Dlaczego warto postawić na wakacyjny kurs angielskiego?
Nauka języków obcych, w tym języka angielskiego ma pozytywny wpływ na ogólny rozwój dziecka, ale też jego rozwój językowy. Warto pamiętać, że nauka języka obcego nie tylko rozwija umysł, ale też pozwala poszerzyć horyzonty czy też zdobyć świadomość społeczną i kulturową. Co więcej, to świetny sposób na ćwiczenie pamięci.

Nie musisz się obawiać – wakacyjny kurs językowy dla przedszkolaków został przygotowany w optymalnej dla nich formie zabawy. Łącząc przyjemne z pożytecznym, szybko zdobywają nowe umiejętności, a sam proces nauki nie wymaga od nich dużego wysiłku. Niestety, w późniejszym wieku, nowa wiedza nie przyswaja się tak dobrze i szybko, stąd też dzieciom trudniej poznać języki obce. Wraz z wiekiem zwiększa się również trudność nabycia umiejętności rozumienia ze słuchu – przedszkolaki szybko przyzwyczajają się do obcej mowy i dużo lepiej rozumieją nauczyciela mówiącego w języku obcym.

Warto zaznaczyć, że młodsze dzieci dużo lepiej opanowują system dźwięków nowego języka. Ich aparat mowy jest elastyczny, co zwiększa szanse na przyswojenie naturalnej, angielskiej wymowy i intonacji.

Sprawdź kursy językowe na Langstation.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozostałe artykuły

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Pozostałe artykuły

Magazyny energii – czy rzeczywiście warto w nie inwestować?

Ewa Chojnacka18 grudnia 2023

Sezon smogowy w pełni

Ewa Chojnacka11 grudnia 2023

Operat szacunkowy a rynek nieruchomości: Jak trendy rynkowe wpływają na wyceny?

Redakcja6 października 2023

TAURON napędza Hokej Ligę i Polską Ligę Hokeja Kobiet

Redakcja1 września 2023

Startuje nowa kampania edukacyjna Fundacji Enea

Redakcja25 sierpnia 2023

W trosce o Polaków Grupa Enea dba o bezpieczeństwo energetyczne kraju

Marcin Syguda21 sierpnia 2023