Region

Koniec epoki PKS-u?

Czy ktoś z pokoleń pasażerów wożonych autobusami PKS-u mógł lata temu przypuścić, że nadejdzie kiedyś kres tego przewoźnika?
Koniec epoki PKS-u?

KOMUNIKACJA. Poseł Izabela Leszczyna spotkała się w Częstochowie z kierowcami największego kiedyś przewoźnika w regionie – dziś działającego pod nazwą „PKS Częstochowa w Częstochowie Spółka Akcyjna w likwidacji”

Powodem spotkania, jak tweetuje poseł, był list pracowników w związku z informacjami o likwidacji PKS-u. Podczas tego spotkania kierowcy skarżyli się na cząstkowo wypłacane im wynagrodzenia i wyrażali obawy co do istnienia firmy, w której pracują – mówiąc o zakończeniu działalności przewozowej PKS Częstochowa z końcem czerwca. W wypowiedziach nie zabrakło też żalu wobec obecnie rządzących. Podniosła ten wątek także poseł Leszczyna – pytając retorycznie, czy rządzący, jak deklarowali, wspierają komunikację lokalną, czy likwidują takie instytucje, jak częstochowski przewoźnik.
– Warto powiedzieć, że pięć dni po wyborach parlamentarnych PiS postawił spółkę PKS Częstochowa w stan likwidacji. Czyli do wyborów udawał, że wszystko jest fajnie – wypowiedziała się poseł Leszczyna dla częstochowskiej TV Orion.
W toku trwającej kampanii temat jest na pewno nośny. Ale zupełnie niezależnie od polityki w powiecie kłobuckim doskonale dało się już odczuć, jak smakuje zapaść lokalnego transportu pasażerskiego i komunikacyjne wykluczenie mieszkańców wielu miejscowości. Wygląda na to, że lepiej raczej nie będzie – przynajmniej w najbliższym czasie. Koniec działalności PKS-u, przewoźnika od siedmiu dekad wożącego mieszkańców regionu do szkół, do pracy, będzie też końcem pewnej epoki w transporcie zbiorowym w regionie. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024