Oświata

Uczniowie wrócą we wrześniu do szkół? MEN wydało oświadczenie

Zdj. ilustracyjne /Dawid Tatarkiewicz /East News
Uczniowie wrócą we wrześniu do szkół? MEN wydało oświadczenie

„W przestrzeni medialnej pojawiają się nieprawdziwe informacje na temat zdalnej nauki i rozpoczęcia nowego roku szkolnego” – podało w komunikacie Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jak wyjaśnia resort, trwają przygotowania do powrotu uczniów do szkół.

„Obecnie szkoły pracują w trybie kształcenia na odległość. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie” – czytamy w komunikacie.

„Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie są w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które powstają w szkolnych murach. Jednocześnie pracujemy nad udoskonaleniem narzędzi on-line do nauki zdalnej, tak aby nauczyciele i dyrektorzy mogli korzystać z tych rozwiązań – tak jak dotychczas, jako uzupełnienie swoich metod pracy. Rozwijamy platformę edukacyjną epodreczniki.pl, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Wprowadzamy nowe funkcjonalności, tak aby dostosować to narzędzie do potrzeb szkół” – dodaje MEN.

Apel MEN
Resort wyjaśnia, że wspomniana platforma jest rozwijana systematycznie od września 2019 roku.

„Wykorzystywanie platformy epodreczniki.pl i zgromadzonych na niej zasobów zostało też uwzględnione w projekcie „Lekcja:Enter”, w ramach którego, do 2023 roku, zostanie przeszkolonych ponad 75 tys. nauczycieli. Zakres szkolenia obejmuje m.in. tworzenie własnych lub wykorzystywanie w procesie kształcenia dostępnych w internecie zasobów i narzędzi edukacyjnych” – podkreślono.

„Apelujemy zatem o to, aby nie wprowadzać niepokoju wśród uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół od września” – zaznaczono w komunikacie.

źródło : interia.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oświata

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Oświata

Szef MEN apeluje o zwiększenia subwencji oświatowej

Ewa Chojnacka18 sierpnia 2020

Gimnazja do likwidacji

Redakcja7 listopada 2015