Region

Ostatnie chwile na dotacje do nawadniania

Dają dotacje na nawadnianie. Bez niego za paręnaście lat możemy nie mieć szans na uprawy w Polsce. Skoro ocieplenie klimatu będzie postępować.
Ostatnie chwile na dotacje do nawadniania

ROLNICTWO. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi szkolenia na temat dotacji dla rolnictwa, w ramach których znajdują się też te dotyczące nawadniania gospodarstw. Czas na składanie wniosków co do nawadniania upływa już 20 lipca

Już wcześniej pisaliśmy o dotacjach do nawadniania. Problem z suszą – choć w tej chwili trwalsza zmiana pogody trochę jakby odsunęła go na dalszy plan – jest realnym zagrożeniem dla rolnictwa. Kraje, gdzie już jest znacznie cieplej niż u nas, opierają uprawy właśnie na nawadnianiu. Tam instalacje deszczowni są niezbędne. U nas też – jeśli prognozy zmian klimatu nie mylą – dojdzie do tego, że bez podlewania nic nam nie urośnie. Stąd dotacje. Stąd i celowość przynajmniej zainteresowania się tymi rozwiązaniami.
O dotacjach na nawadnianie – ale i o innych formach pomocy – ARMiR informuje rolników w ramach webinariów „Dotacje dla rolnictwa”, które ruszyły w miniony wtorek w internecie. To okazja, by dowiedzieć się, jak wypełniać wnioski, jak sięgać po te formy pomocy, z których się jeszcze nie korzysta. To też konieczność, jeśli mamy być konkurencyjni wobec dotowanego rolnictwa krajów zachodnich, a naszej gospodarki, jako mieszczącej się w ramach unii, nie chronią specjalne cła.
Po pomoc w sprawie wniosków można też kierować się bezpośrednio do lokalnych struktur ARMiR. W końcu po to są te instytucje, by rolników wspierać także radą. Nabór wniosków na dotacje do nawadniania kończy się 20 lipca. Nie ma więc już czasu na zwlekanie z decyzją. Zwłaszcza jeśli ktoś kalkuluje, że za kilka lat dzięki nawadnianiu będzie gospodarczo o wiele do przodu przed sąsiadami. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024