Ługi-Radły

Już mają kasę na drogę

W gminie zapowiadają, że inwestycja będzie zrealizowana jeszcze do końca tego roku. Ma tu powstać 750 metrów nowej drogi. ARCH.
Już mają kasę na drogę

DROGI. O remontowych planach co do łącznika między ulicami Łąkową i Kościelną w Ługach-Radłach już pisaliśmy. Teraz doszło najważniejsze: pieniądze na tę inwestycję

Przy drogach niemal zawsze kluczowe jest otrzymanie przez gminy dofinansowania. Rzadko samorządy realizują te kosztowne zadania tylko z miejscowego budżetu. To po prostu elementarna ekonomia. Mieszkańcy korzystający z drogi w Ługach-Radłach być już niemal pewni, że tu inwestycja zostanie zrealizowana. Stało się to, co w praktyce umożliwia przystąpienie do procedur przed realizacją. Gmina dostała pieniądze.
Konkretnie chodzi tu o 112,8 tys. zł. W lipcu delegacja z gminy z wójtem na czele odebrała w Katowicach umowę na to dofinansowanie. To już nie symboliczny czek zapowiadający jakieś przyszłe środki. To już konkrety. Środki w tym przypadku pochodzą z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Czyli – jak się potocznie mówi – z puli na drogi dojazdowe do pól. A w praktyce – po prostu na potrzebne, choć nie tak intensywnie uczęszczane drogi wiejskie.
W gminie zapowiadają, że inwestycja będzie zrealizowana jeszcze do końca tego roku. Ma tu powstać 750 metrów nowej drogi. Przed realizacją muszą być dopięte procedury zamówień publicznych. Ostatnio jednak obserwuje się, że gminy dostają korzystne oferty na budowę dróg – mają z czego wybierać i rzadko tylko muszą dokładać coś ponadto, co zostało zaplanowane. Jest więc miejsce na optymizm, że i w Ługach-Radłach wszystko potoczy się dalej sprawnie. I droga faktycznie będzie gotowa w tym roku. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ługi-Radły

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Ługi-Radły

Ulica Leśna będzie w końcu dobrą drogą

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Strażacy mają sprzęt i organizują szkolenia z pierwszej pomocy

Jarosław Jędrysiak7 listopada 2023

Wyrobili się przed zimą

Jarosław Jędrysiak6 grudnia 2020

Pijany motocyklista walnął w słup

Jarosław Jędrysiak22 sierpnia 2020

Groził i podpalił

Redakcja11 kwietnia 2017