Ługi-Radły

Strażacy mają sprzęt i organizują szkolenia z pierwszej pomocy

Dzięki grantowi druhowie mogą robić świetną robotę.
Strażacy mają sprzęt i organizują szkolenia z pierwszej pomocy

Każdy powinien, ale w praktyce nie każdy umie udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Strażacy z jednostki w Ługach-Radłach pomagają opanować te umiejętności

To w dużej części dlatego, że Ochotnicza Straż Pożarna w Ługach-Radłach została jednym z laureatów programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Przyznany grant pozwolił jednostce na zakup defibrylatora, zestawu szkoleniowego FRX, zestawu fantomów Litte Family LAERDAL, kamizelki ACT FAST, projektora i ekranu elektrycznego. Ten specjalistyczny sprzęt pozwoli druhom prowadzić szkolenia i ćwiczenia z zakresu posługiwania się defibrylatorem oraz udzielania pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania akcji serca, zatrzymania krążenia, zakrztuszenia czy zadławienia.
I to już się dzieje. Druhowie na czele z komendantem gminnym Tomaszem Izydorczykiem zorganizowali szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, które odbyły się w PSP w Borze Zajacińskim, PP w Przystajni oraz w remizo-świetlicy w Ługach-Radłach.
Strażacy będą wykorzystywać posiadany sprzęt także do szerzenia umiejętności udzielania ratownictwa w czasie zajęć edukacyjnych przeprowadzanych cyklicznie w szkołach i przedszkolach zlokalizowanych na terenie gminy Przystajń. Dzięki otrzymanemu wsparciu jednostka poprawi też swoją gotowość bojową, co przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców.
Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek czy ośrodków pomocy społecznej oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. (red. jar)

pierwsza-pomoc-2

Strażacy nauczą, jak nieść pomoc.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ługi-Radły

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Ługi-Radły

Ulica Leśna będzie w końcu dobrą drogą

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Wyrobili się przed zimą

Jarosław Jędrysiak6 grudnia 2020

Pijany motocyklista walnął w słup

Jarosław Jędrysiak22 sierpnia 2020

Już mają kasę na drogę

Jarosław Jędrysiak30 lipca 2020

Groził i podpalił

Redakcja11 kwietnia 2017